ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

Цена

95.00

Траење

8 days

За патувањето

Неа Мудања е вториот по големина град на Халкидики, по Полигирос. Се наоѓа на почетокот на полуостровот Касандра и е на 54 километри од Солун. На плажата Неа Мудања има барови, спортови на вода, објекти, таверни и ресторани каде што можете да ја вкусите најсвежата риба. После тоа, можете да ги посетите баровите и кафулињата во попладневните часови и ноќните клубови за вечерна забава. Поминете едно попладне на прошетка на ридот Панагија Корифини, каде што е изградена прекрасна црква во идиличен пејзаж. Исто така во Неа Мудања, ќе го најдете најголемиот трговски центар на Халкидики, со продавници од секаков вид, пошта, банки, здравствени центри, клиники и ветеринарна клиника. Можете исто така да одите на екскурзии до островите Споради, Скијатос, Скопелос и Алонисос.

Апартмани “Mediteran” се наоѓаат на 50m од плажа/море во крајниот дел на Неа Мудања.

 

“Mediteran”
Неа Модања
термин МАЈ ЈУНИ ЈУЛИ АВГУСТ СЕПТЕМВРИ
18 25 01 08 15 22 29 06 13 20 27 03 10 17 24 31 07 14 21
бр. ноќи 7 7 7 7 7 7 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 * 7 7 7 7 7 7
АПТ /2+2/ (со 1 спална) 95 125 155 195 235 275 505 555 605 605 605 605 605 285 255 225 185 145 105
опис на ценовникот цени по лице со превоз цени за наем на цел апартман без превоз цени по лице со превоз

 

ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во самиот објект
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден) се плаќа на лице место
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во самиот објект
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден) се плаќа на лице место

Програма

 • При резервација задолжителна уплата на аконтација од 30%, во случај на откажување, уплатената аконтација не се враќа;
 •  Во студио и апартман со една спална, плаќаат минимум 2 лица | 3-то лице во Студио и 3-то, 4-то и 5-то лице во АПТ со една спална се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз;
 •  Во дуплекс апартман со две одделни спални, плаќаат минимум 4 лица | 5-то лице се сместува БЕСПЛАТНО, плаќа само превоз;
 • Во студио/апартман, дозволено е сместување на лица согласно со предвидениот капацитет, т.е. број на легла. Преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 7 години во кревет со двајца возрасни - БЕСПЛАТНО;
 •  Цените се дадени по лице за 7 ноќи/8 дена со вклучен превоз | 3-то лице во студио, 5-то лице во апартман - БЕСПЛАТНО сместување;
 •  Цените за 7 ноќи/8 дена со *, се дадени за наем на цело студио/апартман без вклучен превоз;
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата има голем двор со многу зеленило. Апартманите се на II кат и имат поглед на море. Распоредот е следен: дневна соба со поглед кон море / кујна со шанк, кауч на спуштање за две лица, спална соба со брачен кревет за две лица, купатило, голема аголна тераса со поглед кон море на која се излегува од двете соби. Апартманите се  опремени со: голема кујна (со комплетен прибор за онолку лица према број на легла, фрижидер), тоалет, туш, балкон (масичка со столчиња), телевизор, гардеробер, клима (вклучена во цената), како и бесплатен  интернет. Од дворот на вилата се излегува на плажа (најубавата плажа во Неа Модања со ситен песок, на која што има лежалки и простор за сопствен чадор и лежалки

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
95.00

ЛЕТО 2024-НЕА МУДАЊА-ВИЛА МЕДИТЕРАН

General price: Adult (18+ years) 95.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

18.05-21.09