Апартман Нада- Калитеа Лето 2024

Цена

202.00

Траење

8 days

За патувањето

Калитеа е град и многу посетено летно одморалиште на Касандра (прв крак), кое се наоѓа на рид над морето. Боровата шума граничи со долгиот песочен брег на Калитеа, до кој се наоѓаат луксузни хотели и апартмани. Плажата е долга, со убав бел песок и плитко море. Во самото место има голем број на таверни, барови, продавници за сувенири  и сл. На неколку километри од центарот, има неколку познати дискотеки и ноќни клубови, затоа не е изненадувачки што Калитеа е многу посетена од младите

Апартман Нада се наоѓа во центарот, на само 9мин пешачење, во близина на главното шеталиште.

10% ПОПУСТ за резервации до 20.05.2024
За резервација е потребно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање
МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

 

 

ТЕРМИНИ

1/4+2

23.06-30.06.2024

475 € 427€

30.06-07.07.2024

535 € 481€

07.07-14.07.2024

575 € 517€

14.07-21.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

21.07-28.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

28.07-04.08.2024

635 € 571€

04.08-11.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

11.08-18.08.2024

635 € 571€

18.08-25.08.2024

575 € 517€

25.08-01.09.2024

535 € 481€

01.09-08.09.2024

475 € 427€

08.09-15.09.2024

435 € 391€

15.09-22.09.2024

305 € 274€

22.09-29.09.2024

225 € 202€

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • 7 ноќевања во апартман Нада
 • wi-fi интернет

Не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот (20 евра за 7 ноќевања)
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот (20 евра за 7 ноќевања)
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во апартманнот е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата од страна на гостите;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Апартманот Нада е во близина на главното шеталиште во Калитеа. Располага со две соби, во спалната соба брачен кревет и во дневна која е споена со кујна два единечни редовни легла + софа кревет. Има мини кујна со голем фрижидер, тоалет и клима уред. Апартманот е идеален за 5 возрасни лица или за 4 возрасни лица со две деца до 12 години. Повеќе фотографии од сместувањето ќе објавиме наскоро За локација од апартманот кликнете ОВДЕ

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
24
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
25
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
26
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
27
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
28
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
2
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
3
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
4
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
5
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
6
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
7
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
8
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
9
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
10
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
11
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
12
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
13
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
14
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
15
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
16
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
17
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
18
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
19
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
20
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
21
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
22
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
23
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
24
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
25
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
26
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
27
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
28
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
31
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
1
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
2
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
3
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
4
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
31
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
1
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
2
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
3
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
4
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
5
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
6
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
7
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
8
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
9
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
10
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
11
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
12
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
13
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
14
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
15
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
16
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
17
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
18
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
19
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
20
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
21
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
22
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
23
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
24
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
25
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
26
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
27
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
28
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
31
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
1
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
27
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
28
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
31
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
1
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
2
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
3
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
4
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
5
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
6
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
7
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
8
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
9
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
10
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
11
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
12
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
13
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
14
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
15
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
16
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
17
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
18
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
19
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
20
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
21
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
22
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
23
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
24
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
25
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
26
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
27
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
28
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
29
202.00

КАЛИТЕА- АПАРТМАН НАДА

General price: Adult (18+ years) 202.00 / ticket
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Повеќе информации

Датуми

23.06-29.09