Лето 2024 Ксамил – Вила Мариа

Цена

139.00

Траење

8 days

За патувањето

Ксамил е скриен скапоцен камен. Албанија како земја е нова и претстојна туристичка дестинација во Европа. Кога ќе ја посетите Албанија, не можете да ја пропуштите најважната плажа Ксамил!

Ксамил е рајска дестинација на плажа на југот на Албанија. Албанската ривиера има многу убави плажи. Но, оваа плажа ви го дава она чувство на плажа Бора Бора. Само овде се чувствувате како на Малдиви, без час на летање или високи трошоци. За разлика од другите плажи на Медитеранот, Ксамил е сè уште тивко и затскриено место. Водата е кристално чиста и тиркизна боја. Плажата нуди бел песок и фантастичен поглед на јонскиот брег. Покрај тоа, плажата е опкружена со прекрасни планински предели. Оваа плажа е ѕвезда на албанската ривиера.

 

Вила Мариа е лоцирана во Ксамил се наоѓа на 300м од плажа, до плажа има 7мин пешачење, располага со двор и соби на 2 спрата.

-10% ПОПУСТ ЗА РЕЗЕРВАЦИИ НАПРАВЕНИ ДО 15.05.2024, СО ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО  20.05.2023

Ценовник Албанија лето 2024 вила Мариа:
Термин: 15.06 22.06 29.06 06.07 13.07 20.07 27.07 03.08 10.08 17.08 24.08 31.08 07.09 14.09
Ноќи: 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2 199 229 299 339 379 379 379 379 379 359 309 199 179 139
1/3 219 249 319 359 389 389 389 389 389 379 329 219 199 159
1/4 239 269 329 379 409 409 409 409 409 399 349 259 219 179

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена

Не е вклучено:

 • Превоз-цена
 • Скопје (Дрводекор) - 60 - Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 70 - Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 70 - Тетово (попатно) - 60 - Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 60 - Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) - 60€ Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 60 - Струга (кружен тек – кај Нептун) - 60 - За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен - За билет во еден правец се одбива 10 - Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота.
 
 • Превоз-цена
 • Скопје (Дрводекор) - 60 - Велес (кружен тек кај Коструницата – трансфер до Скопје) - 70 - Куманово (Бензинска пупма Макпетрол - Трансфер до Скопје) – 70 - Тетово (попатно) - 60 - Гостивар (попатно - Бунар Петрол) - 60 - Кичево (попатно – бензинска пумпа Power Petrol) - 60€ Охрид (поаѓање од Подмоље – БесјаниПетрол) - 60 - Струга (кружен тек – кај Нептун) - 60 - За деца (02-11.99 год.) се одбива 10 од цената за возрасен - За билет во еден правец се одбива 10 - Поаѓање од Скопје (ден претходно од термините во табелата) секој петок во 22:00h, враќање од Ксамил секоја сабота.
 

Програма

Собите се лоцирани на приземје, прв и втор кат. Сите соби располагаат со сопствен тоалет, клима (вклучена во цената), кујна опремена со прибор за готвење, фиржидер, тв, балкон, комарници. Двокреветните се составени од едно дупло легло – спална, трокреветните со дупло легло и едно единечно легло, четворокреветните се со едно дупло легло и кревети на спрат
 • За резервација на редовните цени задолжително е уплата на аванс 30% од вкупниот износ, а остатокот се доплаќа најдоцна 10 дена пред поаѓање.
 • Цените се дадени во евра за наем на студио, а плаќањето е во денари (1 евро = 62 денари).
 • Уплатата може да ја извршите директно во агенција, онлајн преку веб страната или на жиро сметка.
 • За уплатени 2 аранжмани (7+7 ноќевања) одобруваме 7% попуст на двата аранжмани Попустите не се комбинираат.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.
 • За хигиената на собите се грижат самите гости.
 • Сите настанати штети за време на престојот се на терет на патникот.
 • За ова патување потребен е валиден биометриски пасош или лична карта.
 • Се патува преку граничен премин Ќафасан.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
139.00

Лето 2024 Ксамил - Вила Мариа

General price: Adult (18+ years) 139.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Повеќе информации

Датуми

15.06.-14.09.2024

Локација