ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

Цена

219.00

Траење

8 days

За патувањето

Паралија Пантелеимон припаѓа во јужниот дел на регионот Пиерија во подножјето на планината Олимп и е на 295 километри од Скопје, 36 километри од Катерини, а Платамонас е оддалечен само 5 километри, Ова место е најпознато по неодамнешните археолошки ископувања, при изградбата на железничкиот тунел под замокот, каде што се пронајдени делови од античкиот град Хераклија. Во текот на летната сезона, Паралија Пантелеимон станува многу популарна туристичка дестинација. Туристи од целата земја и странство ја избираат оваа дестинација за одмор. Главната причина е прекрасната песочна плажа со кристално чисто море долга преку 3 километри и која секоја година ја добива наградата сино знаме на ЕУ за чистотата и квалитетот на водата и капацитетите што ги нуди.

Вила Димитрис се наоѓа на само 120 метри од плажата.

попуст – 12% заклучно со 13.04.2024 (сабота) за целосни уплати
Термин
Ноќевања
студио (бр.32, 34 и 36)
студио (бр.31, 33, 35, 37 и 38 )
апартман (бр.24,25, 26 и  29 )
апартман (бр.22, 23, 27, 28, 39 и 40)
апартман (бр. 41 и 42)
15/06-22/06
7
259
289
309
339
369
22/06-29/06
7
319
369
399
429
469
29/06-06/07
7
379
439
469
509
559
06/07-13/07
7
409
479
509
549
599
13/07-20/07
7
439
499
539
579
629
20/07-27/07
7
439
499
539
579
629
27/07-03/08
7
439
499
539
579
629
03/08-10/08
7
439
499
539
579
629
10/08-17/08
7
439
499
539
579
629
17/08-24/08
7
439
499
539
579
629
24/08-31/08
7
399
489
519
559
609
31/08-07/09
7
339
379
399
439
479
07/09-14/09
7
259
299
309
339
369
14/09-21/09
7
219
259
269
299
329


* Цена за наем на апартман

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Сет пешкири

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛАТА СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА СТУДИО / АПАРТМАН ЗА 7 НОЌЕВАЊА (Сабота – Сабота), според бројот на кревети во истото, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 170мкд. (35евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште.
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располага со убаво уредени трикреветни и четирикреветни студија/апартмани. Сите студија/апартмани се опремени со бања, комплетно опремена кујна, ТВ, тераса.  Користење на клима уредотинтернет (wi-fi) и сет пешкири по смена се вклучени во цената. Вилата се наоѓа во мирен дел опкружена со зеленило и со двор од преку 3.000 м2, како и свој сопствен паркинг. Во градината  има опрема за скара која е достапна за гостите, каде што има и трпезарија на отворено, летниковци и бесплатни лежалки во тревата. Вилата е многу години омилена дестинација во изборот на туристите кај нас. Туристичката такса се плаќа во агенција при уплата и истата изнесува 1,50 евра на ден по апартман. 1/3 студија број 32, 34 и 36 – Втор кат – голема зграда. Располагаат со француски кревет + 1 стандарден единечен кревет. Студијата имаат кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, решо и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со туш и сушара. Овие студија гледаат кон задниот дел на вилата и имаат помали тераси опремени со маси и столови. 1/3 апартман број  24, 25, 26 и 29 – голема зграда. Располагаат со брачен кревет + 1 стандарден единечен кревет. Апартманите имаат кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, решо и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со када и сушара. Апартман број 24 се наоѓа на приземје и има своја тераса опремена со маси и столови и гледа кон дворот на вилата. Апартманите број 2526 и 29 се на прв кат. Број 29 има своја тераса а 25 и 26 имаат заедничка тераса опремени со маси и столови и гледаат кон влезот на вилата. 1/3 студија број 31, 33, 35, 37 и 38 – Втор кат – голема зграда. Располагаат со француски кревет + 1 стандарден единечен кревет. Студијата имаат кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, решо и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со туш и сушара. Студијата 3133 и 35 гледаат кон патот кој води кон градината на вилата и имаат поголеми тераси опремени со маси и столови. Студијата  37 и 38 гледаат кон влезот на вилата и имаат најголеми тераси опремени со маси и столови. 1/3+1 апартмани број 22, 23, 27 и 28 – голема зграда. Располагаат со брачен кревет, 1 стандарден единечен кревет  + софа на извлекување. Апартманите имаат кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, решо и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со када и сушара. Апартманите број 22 и 23 се наоѓаат на приземје, имаат сопствена тераса со маса и столови и гледаат кон дворот, број 27 и 28 се наоѓаат на прв кат, имаат своја тераса со маси и столови и гледаат кон дворот на вилата. 1/3 апартмани број 39 и 40 – Приземје – мала зграда. Располагаат со брачен кревет + 1 стандарден единечен кревет. Апартманите имаат нова кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, плотна за готвење и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со када и сушара. Имаат сопствена трем – тераса која гледа кон дворот на вилата. 1/4 апартмани број 41 и 42 – Прв кат – мала зграда. Располагаат со брачен кревет + 2 единечни стандардни кревети. Апартманите имаат нова кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, плотна за готвење и електричен бокал за вода), клима, ТВ, фен за коса, тоалет со туш и сушара. Имаат сопствена тераса опремена со маса и столови која гледа кон дворот на вилата.   Студио број 1 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа. Студио број 2 (1/4)   многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа. Студио број 4 (1/4)  –  многу пространо студио со голема тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,  2 стандардни кревети и софа.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
219.00

ЛЕТО 2024 НЕОС ПАНТЕЛЕИМОНАС-ВИЛА ДИМИТРИС

General price: Adult (18+ years) 219.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

15.06-14.09