Вила Мескини Полихроно – Лeто 2024

Цена

157.00

Траење

8 days

За патувањето

Полихроно се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра, 98км југоисточно од Солун. Опкружено со бујна медитеранска вегетација, долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Токму затоа оваа година ве покануваме во Полихроно, да уживате заедно со вашето семејство и деца, покрај кристалното море како и многубројните продавници. Полихроно е доста познато фамилијарно туристичко место. За сите тие кои патуваат со кола, локацијата е идеална за посета на соседните туристички места како што се: Ханиоти, Криопиги, Калитеа, Афитос и мн. Други. Полихроно е дестинацијата за оваа лето, не се двоумете, резервирајте си одмор со време.

Вила Мескини се наоѓа на 70м од плажа и на 100м од центарот на Полихроно. Вилата е целосно реновирана на почетокот од          2024-та година, секој апартман е опремен со кујна, бања, балкон и тв.

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

ТЕРМИНИ
1/2+2АПП (за 2 деца до 12 години)
1/3+1 АПП

26.05-02.06.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
02.06-09.06.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

09.06-16.06.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
16.06-23.06.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

23.06-30.06.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
30.06-07.07.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

07.07-14.07.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
14.07-21.07.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

21.07-28.07.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
28.07-04.08.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

04.08-11.08.2024

РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
11.08-18.08.2024
РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

18.08-25.08.2024

555 €
499€ (последни 2 соби)
РАСПРОДАДЕНО
25.08-01.09.2024
515 €
459€ (последни 2 соби)

535 € 

01.09-08.09.2024

455€
475 €
08.09-15.09.2024
417 €

435 €

15.09-22.09.2024

285€
РАСПРОДАДЕНО
22.09-28.09.2024
157€

РАСПРОДАДЕНО

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Првиот и последниот термин кои се со (црвено) се исклучиво со целосна уплата.
 • За роденденските попусти е потребна уплата од мин. 50% а остатокот 7 дена пред поаѓање. Местата се строго ограничени
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А. Стаф;
Располага со 8 апартмани, 4 на високо приземје, 3 на прв кат и еден на приземје. Секој апартман комплетно реновиран и е опремен со мини кујна, бања, балкон и ТВ. Апартманите се со една спална соба и со еден брачен кревет и еден единечен кревет, а во кујната има кревет на спуштање на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. И еден апартман е со брачен кревет во спална и кревет на спуштање во кујна, на кој можат да спијат две деца до 11.99г. или еден возрасен. Користењето на Wi-Fi е вклучено во цена, а клима се доплаќа кај газдите.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09