Апартман Нада 2- Калитеа Лето 2024

Цена

Траење

8 days

За патувањето

Калитеа е град и многу посетено летно одморалиште на Касандра (прв крак), кое се наоѓа на рид над морето. Боровата шума граничи со долгиот песочен брег на Калитеа, до кој се наоѓаат луксузни хотели и апартмани. Плажата е долга, со убав бел песок и плитко море. Во самото место има голем број на таверни, барови, продавници за сувенири  и сл. На неколку километри од центарот, има неколку познати дискотеки и ноќни клубови, затоа не е изненадувачки што Калитеа е многу посетена од младите

Апартман Нада 2 се наоѓа во центарот, на само 9мин пешачење, во близина на главното шеталиште.

За резервација е потребно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање
МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

 

 

ТЕРМИНИ

1/4+2

23.06-30.06.2024

РАСПРОДАДЕНО

30.06-07.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

07.07-14.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

14.07-21.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

21.07-28.07.2024

РАСПРОДАДЕНО

28.07-04.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

04.08-11.08.2024

РАСПРОДАДЕНО

11.08-18.08.2024

635€

18.08-25.08.2024

575€

25.08-01.09.2024

535€

01.09-08.09.2024

РАСПРОДАДЕНО

08.09-15.09.2024

 435€

15.09-22.09.2024

305€

22.09-29.09.2024

 225€

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • 7 ноќевања во апартман Нада
 • wi-fi интернет
 • клима уред

Не е вклучено:

 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа задолжително во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Превоз- за возрасен 45еур / 35еур во еден правец ;  деца од  2-11.99г. 35eур / 30 еур во еден правец; деца до 2год. (без седиште)-Бесплатно

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во апартманнот е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба.
 • Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата од страна на гостите;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Апартманот Нада е во близина на главното шеталиште во Калитеа. Располага со две соби, во спалната соба брачен кревет и во дневна која е споена со кујна два единечни редовни легла + софа кревет. Има мини кујна со голем фрижидер, тоалет и клима уред. Апартманот е идеален за 5 возрасни лица или за 4 возрасни лица со две деца до 12 години. Повеќе фотографии од сместувањето ќе објавиме наскоро

Повеќе информации

Датуми

23.06-29.09