ВИЛА АФРОДИТЕ 2 – СКАЛА ПОТАМИА – ТАСОС

Цена

Траење

8 days

За патувањето

Еден од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи.

Вила Афродите 2 се наоѓа 350 метри од плажа. Сите студија располагаат со опремена кијна, фрижидер, балкон и клима (со доплата).

Studios Afrodite II

Цена по соба

http://studios-afrodite-ii.hotels-thassos.com/en/

350m од Голден Бич

Термин Услуга Клима уред Wi-Fi Интернет

Studio 1/ 2

Studio 1/ 3

31.05 – 07.06.24 7 ноќевања Доплата

7 еур на ден

БЕСПЛАТНО 189 € 199 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 239 € 249 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 339 € 349 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 379 € 399 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 459 € 479 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 499 € 519 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 579 € 599 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 599 € 619 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 599 € 619 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 419 € 429 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 359 € 369 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 259 € 269 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 219 € 229 €

 

ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Afrodite Studios II е новоизградено сместување кое се наоѓа на само неколку минути од плажата. Вилата е модерно дизајнирана, опремена со нов мебел и имаат се што ви треба за пријатниот одмор. Ова сместување се наоѓа во Скала Потамија, оддалечено околу 270 метри од плажа и 1 км од центарот. Најблискиот пазар е оддалечен околу 400 метри. Сместувањето е изградено во 2018 година. Располагаат со ТВ, клима, опремена кујна, купатило и балкон. На гостите им е достапен и интернет пристап. Чистењето се врши секој ден освен сабота, додека замена на постелнина и крпи се врши на секои три дена. Сместувањето нема приватен паркинг, но веднаш до зградата и на блиските улици можете да најдете доволно простор каде што можете да го оставите вашето возило.
Доколку барате ново сместување, сместено блиску до плажа и во мирна област, тогаш Afrodite II може да биде одличен избор за вас.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€
• Штип 70€
• Велес 60 €
• Радовиш 70€
• Неготино 60€
• Струмица 70€
• Граничен премин 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 7% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Повеќе информации

Датуми

31.05-27.09.2024

Локација