Вила Џина Неос Мармарас- Лeто 2024

Цена

160.00

Траење

8 days

За патувањето

Неос Мармарас е најголемото приморско село на вториот полуостров на Халкидики, Ситонија. Овде живеат преку 3000 жители во текот на целата година, а во текот на летото, населението се проценува на околу 20.000 жители. Неос Мармарас е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Џина се наоѓа во централниот дел на Неос Мармарас, во близина на црквата, на околу 80 метри од морето и 500 метри од градската плажа. Вила Џина располага со двокреветни и трокреветни студија, како и 1/3+1 (со 2 единечни кревети во собата и тросед на преклоп во кујната) и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, бања, тераса, ТВ, клима уред и WiFi.

 

15% ПОПУСТ за резервации до 30.04.2024

За резервација е потребно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

 

ТЕРМИН
НАЕМ
1/2 стд
1/2+1aпп и 1/3стд
1/4 апп
26.05
7 ноќи
РАСПРОДАДЕНО
РАСПРОДАДЕНО
 РАСПРОДАДЕНО
02.06
7 ноќи
260 €  221€
300 €  255€
320€  272€
09.06
7 ноќи
340 €  289€
380 €  323€
410€  349€
16.06
7 ноќи
400 €  340
440 €  374€
470€  399€
23.06
7 ноќи
430 €  366€
470 €  400€
500€  425€
30.06
7 ноќи
460 €  391€
500 €  425€
540€  459€
07.07
7 ноќи
490 €  417€
530 €   451€
560€  476€
14.07
7 ноќи
540 €  459€
580 €   493€
630€  534€
21.07
7 ноќи
540 €  459€
580 €   493€
630€  534€
28.07
7 ноќи
540 €  459€
580 €   493€
630€  534€
04.08
7 ноќи
540 €  459€
580 €   493€
630€  534€
11.08
7 ноќи
540 €  459€
580 €   493€
630€  534€
18.08
7 ноќи
490 €  417€
530 €   451€
540€  459€
25.08
7 ноќи
450 €  383€
480 €   408€
510€  433€
01.09
7 ноќи
390 €  332€
440 €   374€
470€  400€
08.09
7 ноќи
350 €   298€
400 €   340€
440€  374€
15.09
7 ноќи
310 €   264€
350 €   298€
380€  323€
22.09
7 ноќи
280 €  238€
300 €   255€
330€  281

 

Локација

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Вилата располага со двокреветни и трокреветни студија, како и 1/3+1 (со 2 единечни кревети во собата и тросед на преклоп во кујната) и четворокреветни апартмани. Сите соби имаат комплетно опремена кујна, бања, тераса, ТВ, клима уред и WiFi.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Роденденските попуст од +10% не се вкалкулирани во табелата.
 • За резервацуија по роденденски попуст потребна е уплата од 50% а остатокот најдоцна до 31.05
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
2
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
160.00

NEOS MARMARAS

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

26.05-22.09.2024