ПЕФКОХОРИ ВИЛА ПАРТЕНИС – ЛЕТО 2024

Цена

230.00

Траење

8 days

За патувањето

Пефкохори се наоѓа на првиот крак на полуостровот Халкидики, Касандра. на околу 100 км од Солун. Опкружено со бујна вегетација, долга песочна плитка плажа, што е особено погодно за деца. Уживајте заедно со целото семејство на убавото осветлено шеталиште покрај морето кое има голема понуда на различни ресторани – традиционална грчка кујна, свежо уловени риби, гиро, суфлаки, пици и друга брза храна. Мирисот на бор, пријатната клима, зеленилото се совршени за прекрасен одмор. Пефкохори го краси преубавата црква, стариот плоштад, улички со расцветани лимонови дрва, долга песочна плажа, шеталиште покрај море кое во вечерните часови е центар на сите збиднувања. За сите тие кои патуваат со кола, локацијата е идеална за посета на соседните туристички места како што се: Ханиоти, Криопиги, Калитеа, Афитос и мн. други. 

Вила Партенис се наоѓа на околу 120 метри од плажа веднаш до супермаркетот Масутис.

 Попуст 10 % за 50 % уплата заклучно со 31.03.2024

 

ТЕРМИН

НАЕМ

1/3 апп

1/4 апп

26.05

7 ноќи

260 

310 

02.06

7 ноќи

320 

370 

09.06

7 ноќи

410 

460 

16.06

7 ноќи

450 

490 

23.06

7 ноќи

490 €

530 €

30.06

7 ноќи

510 €

550 €

07.07

7 ноќи

560 

590 

14.07

7 ноќи

630 €

690 €

21.07

7 ноќи

630 €

690 €

28.07

7 ноќи

630 €

690 €

04.08

ноќи

630 €

690 €

11.08

7 ноќи

630 €

690 €

18.08

7 ноќи

590 €

650 €

25.08

7 ноќи

510 

58

01.09

7 ноќи

400 

45

08.09

7 ноќи

320 

37

15.09

7 ноќи

270 

32

22.09

7 ноќи

230 

250 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Комплексот располага со прекрасно уреден двор со скара и туш. Секој апартман има балкон, комплетно опремена кујна, сопствен тоалет, ТВ, клима уред (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi од 01 Јуни. Апартман бр. В1 – Се наоѓа на приземје со голема тераса со поглед кон двор. Располага со два единечни кревети во спална и два единечни кревети во кујна. Апартман бр. В4 - Се наоѓа на првиот спрат со голема тераса со поглед кон двор. Располага со три единечни кревети во спална и софа во кујна. Апартман бр. B6- Се наоѓа на вториот спрат. Располага со два единечни кревети во спална и софа во кујна. Апартман бр. В7 - Се наоѓа на вториот спрат со голема тераса со поглед кон улица и страничен поглед море. Располага со два единечни кревети во спална и софа во кујна.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09