Неос Мармарас Лeто 2024 – Вила Раниа

Цена

165.00

Траење

8 days

За патувањето

Неос Мармарас е најголемото приморско село на полуостровот  Халкидики, на вториот крак Ситонија. Во текот на летото, населението се проценува на околу 20.000 жители. Тоа е најкосмополитното место во Ситонија и секоја година илјадници туристи го посетуваат и уживаат во прекрасните плажи, прекрасната глетка, природата на околните планини, ноќниот живот и романтичните прошетки по улиците со поглед на малиот остров Келифос.

Вила Раниа се наоѓа на 150м од плажа од најголемата плажа во Неос Мармарас (3мин пешки) и на 300м од центарот на градот. Располагаме со два трокреветни апартмани, три четворокреветни апартмани и еден петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна, тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.

 


За резервација е доволно уплата од 30%, остатокот на 7 дена пред поаѓање

 АКЦИЈА ЗА ПРВИТЕ  ТЕРМИНИ ВО ЈУНИ СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ,

ПЛАЌААТ МИНИМУМ 3 ЛИЦА

МОЖНОСТ ЗА ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ПРЕКУ IUTE ИЛИ DINERS

ТЕРМИН
НАЕМ
1/3АПП
1/4АПП
1/5АПП

26.05.-02.06.2024

7 ноќи

260 221 109 евра по лице со превоз

310 264 109 евра по лице со превоз

360 306 109 евра по лице со превоз

02.06.-09.06.2024

7 ноќи

320  272 119 евра по лице со превоз

370  315 119 евра по лице со превоз

410  349 119 евра по лице со превоз

09.06.-16.06.2024

7 ноќи

410  349 129 евра по лице со превоз

460  391 129 евра по лице со превоз

490  417 129 евра по лице со превоз

16.06.-23.06.2024

7 ноќи

450139 еврa по лице со превоз

490 139 еврa по лице со превоз

510139 еврa по лице со превоз

23.06.-30.06.2024

7 ноќи

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

30.06.-07.07.2024

7 ноќи

510

550

610

07.07.-14.07.2024

7 ноќи

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

14.07.-21.07.2024

7 ноќи

630

690

750

21.07.-28.07.2024

7 ноќи

 РАСПРОДАДЕНО

РАСПРОДАДЕНО

 РАСПРОДАДЕНО

28.07.-04.08.2024

7 ноќи

 РАСПРОДАДЕНО

 РАСПРОДАДЕНО

 РАСПРОДАДЕНО

04.08.-11.08.2024

7 ноќи

РАСПРОДАДЕНО

 РАСПРОДАДЕНО

 РАСПРОДАДЕНО

11.08.-18.08.2024

7 ноќи

630

690

750

18.08.-25.08.2024

7 ноќи

590

650

710

25.08.-01.09.2024

7 ноќи

510

580

660

01.09.-08.09.2024

7 ноќи

400

450

510

08.09.-15.09.2024

7 ноќи

320

370

470

15.09.-22.09.2024

7 ноќи

270

320

360

22.09.-29.09.2024

7 ноќи

230

250

290

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Располагаме со 3 четворокреветни апартмани со две посебни соби, 2 трокреветни апартмани  и 1 петокреветен апартман. Сите апартмани се опремени со сопствена кујна, тоалет, тераси, дел од нив се со поглед на море, дел со поглед на планина.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За роденденските попусти потребна е од мин. 50% уплата а остатокот најдоцна до 31.05. Резервациите се ограничени
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
165.00

Лeто 2024 Неос Мармарас- Вила Раниа

General price: Adult (18+ years) 280.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09.2024