НЕА ПОТИДЕА ВИЛА ХАУС ЛИТЕА – ЛЕТО 2024

Цена

79.00

Траење

8 days

За патувањето

Неа Потидеа е големо село кое се наоѓа на почетокот на првиот полуостров на Халкидики, Касандра. Пред селото, има тенок појас земја на кој се наоѓа каналот Потидеа за да им служи на бродовите што доаѓаат и одат во Торонеос залив за да ловат риба. Каналот е главната атракција на Потидеа бидејќи импресивно се спојува со Торонеос и Термаикосовите заливи. И западната и источната страна на Потидеа се свртени кон морето. Организираните барови и кафулиња на плажа се наоѓаат на источната страна свртена кон вториот полуостров Халкидики, Ситонија. На западните карпи до заливот Торонеос, има мало пристаниште каде што рибарите ги врзуваат своите чамци и го растовараат уловот.

Вила Хаус Литеа се наоѓа на сама плажа во Неа Потидеа.

 

сместување 1/3 студио
(за 2 лица)
1/3 студио
(за 3 лица)
1/4 апартман
(со една спална)
1/4+1 апартман
(со една спална)
поглед зграда море зграда море зграда море зграда
18.05-25.05 79 99 89 109 129 149 149
25.05-01.06 139 159 159 179 179 199 199
01.06-08.06 159 179 179 199 229 249 249
08.06-15.06 189 209 209 229 269 289 289
15.06-22.06 269 289 289 309 329 349 349
22.06-29.06 279 299 299 319 369 389 389
29.06-06.07 309 329 339 359 399 429 429
06.07-13.07 329 349 349 369 459 479 479
13.07-20.07 349 369 369 389 459 479 479
20.07-27.07 369 389 389 409 479 499 499
27.07-03.08 369 389 389 409 479 499 499
03.08-10.08 369 389 389 409 479 499 499
10.08-17.07 369 389 389 409 479 499 499
17.08-24.08 349 369 369 389 439 459 459
24.08-31.08 339 359 359 379 409 429 429
31.08-07.09 269 299 289 329 369 399 399
07.09-14.09 249 269 259 289 329 349 369
14.09-21.09 179 199 199 229 249 269 279
21.09-28.09 129 149 149 169 169 189 189
ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • 2 лежалки со чадор на приватна плажа за студио/апартман

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во самиот објект
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден) се плаќа на лице место
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во самиот објект
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден) се плаќа на лице место

Програма

 • Сите трикреветни (1/3) студија се на III спрат Корегиран ценовник на 05.02.2024 Цените обележани со црвено се промо цени и не следува попуст за рана уплата Вилата е “pet friendly” доплата за домашно милениче (куче) 50 €
 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата е составена од два објекти А и Б. Располага со трикреветни студија и четворокреветни апартмани. Сите 1/3 студија се на III спрат 1/3 студио: во една просторија кујна и три стандардни кревети + тоалет. 1/4 апартман: во една соба кујна и два стандардни кревети и одделена спална со два кревети + тоалет. Плажа – Сопствена плажа (широка и долга) пред самата вила со песок и камчиња.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
79.00

ЛЕТО 2024-НЕА ПОТИДЕА-ВИЛА ХАУС ЛИТЕА

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

18.05-21.09