НЕА ФЛОГИТА ВИЛА LA PLAGE – ЛЕТО 2024

Цена

69.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Куќа La Plage е лоцирана во новиот дел на Неа Флогита, прва линија море, на сама плажа.

1.Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

19.05-26.05 7 89 99 89 69 99
26.05-02.06 7 109 119 109 99 109
02.06-09.06 7 129 139 129 109 129
09.06-16.06 7 169 179 179 119 149
16.06-23.06 7 209 229 189 139 159
23.06-30.06 7 229 249 209 149 179

* цена по лице со вклучен превоз

 

2. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на студио / апартман за 7 ноќевања без превоз
Термин Ноќевања  1/3+1

студио

бр.1

 1/3+1

студио

бр. 3 и 5

 

1/3+1

апартман

(апартман бр.4)

 1/4+1

апартман

(апартман бр.6)

1/5+1

дуплекс

(дуплекс бр.2)

1/5+2

дуплекс

(дуплекс бр.7)

30.06-07.07 7 549 579 689 699 759
07.07-14.07 7 579 609 729 749 799
14.07-21.07 7 619 649 769 789 849
21.07-28.07 7 619 649 769 789 849
28.07-04.08 7 619 649 769 789 849
04.08-11.08 7 619 649 769 789 849
11.08-18.08 7 619 649 769 789 849
18.08-25.08 7 619 649 769 789 849
25.08-01.09 7 589 629 739 759 809

* цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

 

3. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице
Термин Ноќевања 1/3+1 студио 

 (бр.1)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 студио 

 (бр. 3 и 5)

задолжително

плаќаат 2 лица

 

1/3+1 апартман

(апартман бр.4)

1/4+1 апартман

(апартман бр.6)

задолжително

плаќаат 3 лица

1/5+1 дуплекс

(дуплекс бр.2)

задолжително

плаќаат 4 лица

1/5+2 дуплекс

(дуплекс бр.7)

задолжително

плаќаат 4 лица

01.09-08.09 7 209 229 189 139 159
08.09-15.09 7 179 199 179 119 149
15.09-22.09 7 129 139 139 109 129
22.09-29.09 7 99 109 99 89 109

* цена по лице со вклучен превоз

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМНА СТУДИО/АПАРТМАН/ДУПЛЕКС ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во секоја соба, без вклучен превоз, а истиот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располагаме со 3 четирикреветни студија, 2 четирикреветни апартмани и 2 дуплекс апартмани (сите со директен, отворен поглед на море). Сите соби располагаат со пространи балкони, комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ,  сопствени реновирани тоалети со пешкири. Интернетот и климата се вклучени во цената. Паркинг простор обезбеден пред вилата. Пред вилата има кафе бар со лежалки во кој нашите патници имаат поволности. Студио бр. 1 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање. Дуплекс бр. 2 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во прва спална соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање. Студио бр. 3 – приземје. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и аголна гарнитура на пуштање. Апартман бр.4 – прв кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица а во дневна соба софа на пуштање. Студио бр. 5 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Има француски кревет и софа на пуштање. Апартман бр.6 – втор кат. Располага со дневна соба со целосно опремена кујна, една спална соба, тоалет и пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во спална соба има француски кревет за 2 лица и софа на пуштање а во дневна соба софа на пуштање. Дуплекс бр. 7 – втор кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, тоалет, голема пространа тераса со директен поглед море, клима, ТВ, Wi-Fi, комарници и тенда. Во дневна соба има аголна гарнитура на пуштање, во една соба има француски кревет за 2 лица, во втората соба има француски кревет и софа на пуштање.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
69.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LA PLAGE

General price: Adult (18+ years) 69.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09