ЛЕТО 2024-ВРАХОС-ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ

Цена

300.00

Траење

8 days

За патувањето

Врахос е прекрасно место, кое изобилува со долги и песочни плажи. Најпозната плажа е Луица која е долга 3км и широка над 50м. Плажата која е со кристално чиста вода и зелени пејсажи, овозможува одмор и релаксација за сите типови на генерации. Покрај плажата има и одреден број на кафулиња, таверни, анимации за деца, продавници, маркети.

ВИЛА ЈОНИАН ВЈУ се наоѓа на 50 метри од плажа и има прекрасен поглед на целиот залив во Врахос.

Термин

Ноќи

1/4 АПП

01.06

7

300 €

08.06

7

380 €

15.06

7

430 €

22.06

7

500 €

29.06

9

660 €

08.07

9

730 €

17.07

9

790 €

26.07

9

790 €

04.08

9

790 €

13.08

9

790 €

22.08

9

750 €

31.08

7

550 €

07.09

7

500 €

14.09

7

430 €

21.09

7

380 €

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 и 9 ноќевања
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (70 евра за возрасни и деца до 11,99 - 50 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (70 евра за возрасни и деца до 11,99 - 50 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата има сопствен паркинг, расоплага со модерно опремени четворокреветни пространи апартман. Сите апартмани имат свој балкон со поглед на море, комплет опремена кујна, бања, фрижидер, ТВ, купатило и клима (се доплаќа 6евра ден). Опис: апартманите се лоцирани на 2 кат, имаат две простории, спална со 1 брачен кревет и кујна со 2 единечни кревети, пешкири и постелнина се менува 2 до 3 пати во текот на престојот (зависно 7 или 9 ноќи).

Повеќе информации

Датуми

01.06-21.09

Локација