ЛЕТО 2024-ПАРГА-ВИЛА ЈОТА

Цена

210.00

Траење

8 days

За патувањето

Парга се наоѓа во регионот Епир, во западна Грција, и е позната по своите егзотични плажи, природниот пејсаж кој го одзема здивот и традиционалната архитектура. Сместена на подножјето на зелен рид, со неверојатен поглед кон Јонското море. Парга е прекрасен град со космополитски стил. Покрај брегот на Парга има многу таверни и кафулиња кои навечер се претвораат во кафеани. Овие барови обично остануваат до 1 или 2 часот по полноќ и пуштаат дневна музика.Парга е претежно позната по својата живописна архитектура и прекрасните плажи, како што се Валтос, Лихнос и Саракинико. .

ВИЛА ЈОТА се наоѓа на самиот влез во Парга, на 300метри од градската плажа и 500метри од центарот.

Термин
Ноќевања
1/2 СТД
1/3 СТД
1/4 АПП
01.06
7
210 €
240 €
270 €
08.06
7
280 €
300 €
350 €
15.06
7
330 €
350 €
420 €
22.06
7
410 €
430 €
470 €
29.06
9
530 €
550 €
670 €
08.07
9
570 €
600 €
750 €
17.07
9
630 €
670 €
820 €
26.07
9
630 €
670 €
820 €
04.08
9
630 €
670 €
820 €
13.08
9
630 €
670 €
820 €
22.08
9
590 €
630 €
770 €
31.08
7
430 €
460 €
560 €
07.09
7
380 €
400 €
490 €
14.09
7
300 €
320 €
360 €
21.09
7
220 €
240 €
270 €

 

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (70 евра за возрасни и деца до 11,99 - 50 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден)
 • Автобуски превоз (70 евра за возрасни и деца до 11,99 - 50 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (7евра на ден)

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата има сопствен паркинг, располага со двокреветни и трокревети студија и четворокреветни апартмани. Секое студио/апартман е со балкон, комплет опремена кујна, ТВ, клима (со доплата 7евра на ден ) и Wi-Fi, пешкири и постелнина се менува 2 до 3 пати во текот на престојот ( зависно 7 или 9 ноќи), чистење секојдневно. Студио бр.1  двокреветно студио со брачен кревет на високо приземје. Студио бр.5 трикреветно студио со 3 единечни креветни на високо приземје. Апартман бр.2 и бр.4 - четворокреветни апартмани со две соби, кујна со брачен кревет и спална со 2 еднинечни кревети на високо приземје. Апартман бр.8 четворокреветен апартман со две соби, кујна со брачен кревет и спална со 2 еднинечни кревети на 1кат.

Повеќе информации

Датуми

01.06-21.09

Локација