ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA’S HOUSE

Цена

160.00

Траење

8 days

За патувањето

Никити се наоѓа на северниот дел на полуостровот Ситонија помеѓу Метаморфозис и Неос Мармарас и ги разделува двата полуострови Касандра и Ситонија. Во последните неколку години ова е едно од најбараните туристички места на Халкидики. Има долга песочна плажа и кристално чиста морска вода, а на прекрасно уреденото шеталиште покрај градската плажа се наоѓаат изобилство кафе барови, ресторани и таверни. Во градот има сешто е потребно за пријатен одмор: три големи супермаркети: (Lidl, Masutis и Marinopoulos), мини маркети, месари, пекари, слатарници, лекар, аптека.

Вилата Maria`s house се наоѓа во централниот дел на Никити, на само 20 метри од плажата.

 

Смена:
Ноќевања:
1/2+2 апартман
1/5 апартман
20.05-30.05.2024
10
350€ (21.700)
500€ (31.000)
30.05-09.06.2024
10
450€ (27.900)
600€ (37.200)
09.06-19.06.2024
10
600€ (37.200)
800€ (49.600)
19.06-29.06.2024
10
700€ (43.400)
900€ (55.800)
29.06-09.07-2024
10
750€ (46.500)
950€ (58.900)
09.07-19.07.2024
10
800€ (49.600)
990€ (61.380)
19.07-29.07.2024
10
800€ (49.600)
990€ (61.380)
29.07-08.08.2024
10
800€ (49.600)
990€ (61.380)
08.08-18.08.2024
10
800€ (49.600)
990€ (61.380)
18.08-28.08.2024
10
800€ (49.600)
990€ (61.380)
28.08-07.09.2024
10
750€ (46.500)
950€ (58.900)
07.09-17.09.2024
10
700€ (43.400)
900€ (55.800)
17.09-27.09.2024
10
500€ (31.000)
700€ (43.400)
27.09-01.10.2024
4
160€ (9.920)
200€ (12.400)

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 10 ноќевања/11 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Вонсезонските цени (со  *) се дадени  по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.  За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 10 евра по лице .
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Располагаме со трокреветен и петкреветен апартман на прв спрат кои имаат поглед на улица и страничен поглед од терасите кон морето. Сместувачките капацитети се опремени со модерен мебел, мини кујни, телевизории клима уреди чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи. Терасите се заштитени со тенди. Сместувачките капацитети се опремени со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода во вилата, ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
30
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
30
31
1
2
3
4
5
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
6
7
8
9
10
11
12
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
13
14
15
16
17
18
19
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
20
21
22
23
24
25
26
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
2
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
160.00

ЛЕТО 2024 -НИКИТИ-ВИЛА MARIA\'S HOUSE

General price: Adult (18+ years) 160.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09