ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

Цена

149.00

Траење

8 days

За патувањето

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот

Вила Галанос  се наоѓа на 30 метри од плажа на самиот влез во местенцето

 

Вила Галанос Б кат Никиана 50м Maj Јуни Јули Август Септември
28 04 11 18 25 02 09 16 23 30 06 13 20 27 03 10 17
Број на ноќевања 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7 7
1/2-3 студио GV 149 169 269 299 359 379 419 469 469 469 469 469 429 369 299 229 169
1/2-3 студио SV 159 179 289 319 379 399 439 499 499 499 499 499 469 399 319 249 199
Коментар промо промо / / / / / / / / / / / / / промо промо

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со сопствен паркинг за сите гости како и  мало пристаниште е на 50 метри. Вила Галанос се наоѓа на зелен рид на 6.000 квадратни метри од уникатен природен терен и поглед од секаде, веднаш до морето. Вреди да го запознаете само поради разновидноста на дрвја и цвеќиња. Спаѓа во висока категорија и е мало семејно сместување со комфорни, едноставни и секогаш чисти студија. Микроклимата на областа во вилата Галанос (рид до морето со многу дрвја секогаш ви обезбедува свежа средина и во лето). Затоа сопствениците избрале имиња на воздух за да ве запознаат со апартманите и студијата од куќата. Околу вилата има се за вашиот одмор (супер маркет, таверни, пекари, кафулиња, месарници, рурален лекар, автобуска станица, школи за скијање и нуркање, кајак, сурфање итн.).  Студијата се комплетно опремени со кујна, фрижидер, големи тераси (некои со поглед на море), клима (со доплата), како и лице задолжено за сите потреби на гостите.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
26
27
28
29
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
31
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
31
1
2
3
4
5
6
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
149.00

ЛЕТО 2024 НИКИАНА-ВИЛА ГАЛАНОС

General price: Adult (18+ years) 149.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација