Лeто 2024 НИДРИ-ХОТЕЛ ТРОПИКАНА ИНН 2*

Цена

199.00

Траење

8 days

За патувањето

Лефкада е остров на Јонскиот Архипелаг, кој  се наоѓа јужно од Крф и североисточно од Кефалонија, а со континенталниот дел на Грција е поврзана со подвижен мост. Лефкада со причина ја нарекуваат островот на бојата: белата боја на карпите, школките и песокта по кои го добила и името;  сината боја на морето која може да се спореди со морињата во некои далечни егзотични дестинации; зеленилото на боровите,чемпресите,шаренилото на цвеќињата,маслиновите дрвја.. Големиот број на таверни, барови, ресторани ќе го направат Вашиот одмор уште попријатен. Најпознатите и најубави плажи на островот Порто Кацики, Егремни, Милос, Катисма…со својата убавина никој нема да го остави рамнодушен. Нидри е најголем и најпознат туристички град кој се наоѓа на југоисточниот дел на островот

Хотел Tropicana Inn 2* (50м од плажа)  e лоциран во прекрасното село Пергиали-Нидри, Лефкада.

 

Hotel Tropicana Inn 2* – Pergiali
1/2 соба
Забелешка
Термин/Услуга
7 ноќевања со појадок
 
28.05.-04.06.2024
199
промо
04.06.-11.06.2024
249
промо
11.06.-18.06.2024
289
 
18.06.-25.06.2024
319
 
25.06.-02.07.2024
379
 
02.07.-09.07.2024
399
 
09.07.-16.07.2024
499
 
16.07.-23.07.2024
499
 
23.07-30.07.2024
499
 
30.07-06.08.2024
499
 
06.08.-13.08.2024
499
 
13.08-20.08.2024
499
 
20.08-27.08.2024
489
 
27.08.-03.09.2024
429
 
03.09.-10.09.2024
359
 
10.09.-17.09.2024
259
промо
17.09.-24.09.2024
229
промо

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Автобуски превоз (65 евра за возрасни и деца до 11,99 - 45 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Термините обележани со црвено се промо и не подлежат на попуст. Попустите не може да се комбинирааат.
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Местото каде што е изграден хотелот Tropicana Inn нуди пристап на плажа на само 50 м, како и прекрасен поглед на расфрлените острови, и е лоциран на  оддалеченост од 16 километри од главниот град на островот и само 1km од туристичкото место Нидри. Уникатноста на оваа конкретна локација ја прави идеално место за незаборавен одмор, безгрижен и релаксирачки за гостите во пријателска атмосфера каде што ќе се чувствувате како дома. Собите се опремени со тоалет, ТВ, клима со доплата (5 еур/ден), тераса и хотелски сервис. Појадокот е вклучен во цена. Користење на базен вклучено во цена.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација