ЛЕТО 2024-НЕИ ПОРИ-ВИЛА ХРИСТОС

Цена

180.00

Траење

8 days

За патувањето

Пиерија се наоѓа југозападно од Солун и граничи со  Иматија, Кожани и Лариса на западната страна и со Егејското Море на исток. Тоа е област со прекрасна природа вклучувајќи многу шуми, реки, мочуришта и богата флора и фауна. Пиерија е место каде што можете да одморите дванаесет месеци годишно. Ова е делумно заслужно за прекрасните плажи на Пиерија кои се совршени за летен одмор. Второ, планината Олимп и планините Пиерија се наоѓаат тука и се идеални за планинари.

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа

ВИЛА ХРИСТОС се наоѓа на 50 метри од плажа. Распoлага со двокреветни / трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 1/6дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна.

1/5 апп- број 2- Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет.

1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија.

1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила.

1/3 студио- број 6- Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија.

1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

 

Попуст 10% за 50% уплата заклучно со 31.03.2024 

Термин
Ноќевања
1/2 СТД
1/3 СТД
1/5 АПП
1/5 ДУПЛЕКС
19.05
7 ноќи
180 €
200 
240 €
250 €
26.05
7 ноќи
210 
240 
290 €
310 €
02.06
7 ноќи
250 
270 
350 €
370 €
09.06
7 ноќи
330 €
350 €
430 €
460 €
16.06
7 ноќи
350 €
370 €
470 €
490 €
23.06
7 ноќи
380 €
390 €
510 €
530 €
30.06
7 ноќи
400 €
420 €
530 €
550 €
07.07
7 ноќи
420 €
460 €
580 €
590 €
14.07
7 ноќи
450 €
490 €
650 €
690 €
21.07
7 ноќи
450 €
49
650 €
690 €
28.07
7 ноќи
450 €
49
650 €
690 €
04.08
7 ноќи
450 €
49
650 €
690 €
11.08
7 ноќи
450 €
490 €
650 €
690 €
18.08
7 ноќи
420 €
470 €
600 €
630 €
25.08
7 ноќи
390 €
420 €
55
58
01.09
7 ноќи
350 €
370 €
43
45
08.09
7 ноќи
260 €
290 €
35
37
15.09
7 ноќи
210 €
240 €
300 €
32
22.09
7 ноќи
180 €
200 €
240 €
250 €

 

 

 

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5евра на ден)
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5евра на ден)

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Распoлага со двокреветни / трокреветни студија и петокреветни / шестокреветни апартмани и дуплекс апартмани сите лоцирани на први кат. Секое студио/апартман има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 5 евра на ден) и Wi-Fi.

 1/6дуплекс- број 1.-Две посебни спални соби со еден дупли и еден единечен кревет. Одвоена кујна. 1/5 апп- број 2- Една спална соба со брачен и единечен кревет и во кујната уште еден брачен кревет. 1/5 апп-број 3- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и кујна во истата просторија. 1/5 апп- број 4-5- Една спална со два единечни кревета и друга соба со една спална и еден единечен кревет и кујна во истата просторија. Две купатила. 1/3 студио- број 6- Студио со еден француска кревет и еден единечен + кујна во истата просторија. 1/2 студио- број 7- Студио со два единечни кревета + кујна во истата просторија.

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09

Локација