ЛЕТО 2024-НЕИ ПОРИ-ВИЛА АМЕЛИЈА

Цена

200.00

Траење

8 days

За патувањето

Пиерија се наоѓа југозападно од Солун и граничи со  Иматија, Кожани и Лариса на западната страна и со Егејското Море на исток. Тоа е област со прекрасна природа вклучувајќи многу шуми, реки, мочуришта и богата флора и фауна. Пиерија е место каде што можете да одморите дванаесет месеци годишно. Ова е делумно заслужно за прекрасните плажи на Пиерија кои се совршени за летен одмор. Второ, планината Олимп и планините Пиерија се наоѓаат тука и се идеални за планинари.

ВИЛА АМЕЛИЈА се наоѓа на 80 метри од плажа

Термин
Ноќевања
1/3 СТД
1/5 ДУПЛЕКС
19.05
7 ноќи
20
250 €
26.05
7 ноќи
240 €
290 €
02.06
7 ноќи
270 €
370 €
09.06
7 ноќи
350 €
460 €
16.06
7 ноќи
370 €
490 €
23.06
7 ноќи
390 €
520 €
30.06
7 ноќи
420 €
550 €
07.07
7 ноќи
460 €
590 €
14.07
7 ноќи
490 €
690 €
21.07
7 ноќи
490 €
690 €
28.07
7 ноќи
490 €
690 €
04.08
7 ноќи
490 €
690 €
11.08
7 ноќи
490 €
690 €
18.08
7 ноќи
460 €
630 €
25.08
7 ноќи
420 €
580 €
01.09
7 ноќи
370 €
450 €
08.09
7 ноќи
290 €
370 €
15.09
7 ноќи
240 €
320 €
22.09
7 ноќи
20
260 €

 

 

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5евра на ден)
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5евра на ден)

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • Попустите НЕ можe да се комбинираат помеѓу себе, на промотивните цени НЕ следува попуст, попуст за рано букирање и за две смени НЕ може да се комбинира.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Распoлага со трикреветни студија и петокреветни дуплекс апартмани. Секоја соба има балкон, комплет опремена кујна со фрижидер, бања, ТВ, клима (се доплаќа 8 евра на ден) и Wi-Fi. бр.101- дуплекс апартман со две спални соби. Секоја спална има 1 дупли и еден единечен кревет. Се наоѓа на високо приземје. бр.203- 1/3 студио со два грчки француски кревета, поглед кон заден двор и градина. Се наоѓа на 1 кат. бр.204- дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална соба има два единечни кревета, а другата спална има два грчки француски кревета. Големо купатило, мала кујна. Поглед кон заден двор-градина. Се наоѓа на 1 кат. бр.205- дуплекс апартман со две спални соби. Едната спална има еден грчки француски кревет и еден единечен кревет, другата спална има еден француски кревет. Поглед кон задна страна-градина. Се наоѓа на 1 кат. бр.305- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед море. Се наоѓа на 2 кат. бр.306- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат. бр.307- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат. бр.308- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат. бр.309- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат. бр.310- 1/3 студио со еден дупли и еден единечен кревет. Поглед позади. Се наоѓа на 2 кат.

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09

Локација