ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

Цена

109.00

Траење

8 days

За патувањето

Стримонскиот Залив познат и како Орфанскиот Залив е гранка на Тракиското Море – самото дел од Егејското Море – кој се наоѓа источно од полуостровот Халкидика и јужно од регионалната единица Серес. Најголемите градови на Стримонскиот Залив, со нивните соодветни административни поделби се: Аспровалта, Ставрос, Неа Врасна , Орфани , Олимпијада, Стратони, Неа Кердилија, Амфиполи.

Вила Рита се наоѓа на 20 метри од прекрасната песочна плажа

 

ТЕРМИН ОД:
НОЌИ
РИТА              1/2 Студио
РИТА          1/3 Студио
РИТА        1/4

Студио

19.05.
7*
109
119
129
26.05.
7*
119
129
139
02.06
7*
139
149
159
09.06
7
279
299
319
16.06
7
299
329
359
23.06
7
319
339
369
30.06
7
349
379
399
07.07
7
369
419
439
14.07
7
369
419
439
21.07
7
369
419
439
28.07
7
369
419
439
04.08
7
369
419
439
11.08
7
369
419
439
18.08
7
369
419
439
25.08
7
349
379
399
01.09
7
279
299
319
08.09
7*
139
149
159
15.09
7*
119
129
139
22.09
7*
109
119
129

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5eврва на ден)
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5eврва на ден)

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Вонсезонските цени (со  *) се дадени  по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.  За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 10 евра по лице .
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со двокреветни ,трокреветни и четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на клима  се наплаќа 5 € на ден. Wi-fi  – бесплатно.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2024
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
20
21
22
23
24
25
26
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
2
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
109.00

ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА РИТА

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација