ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА ЈАНИС

Цена

109.00

Траење

8 days

За патувањето

Стримонскиот Залив познат и како Орфанскиот Залив е гранка на Тракиското Море – самото дел од Егејското Море – кој се наоѓа источно од полуостровот Халкидика и јужно од регионалната единица Серес. Најголемите градови на Стримонскиот Залив, со нивните соодветни административни поделби се: Аспровалта, Ставрос, Неа Врасна , Орфани , Олимпијада, Стратони, Неа Кердилија, Амфиполи.

Вила Јанис се наоѓа на 50 метри од прекрасната песочна плажа

 

ТЕРМИН
НОЌИ
Јанис        1/4 студио
19.05
7 *
109
26.05
7 *
129
02.06
7 *
149
09.06
7
279
16.06
7
289
23.06
7
329
30.06
7
389
07.07
7
409
14.07
7
409
21.07
7
409
28.07
7
409
04.08
7
409
11.08
7
409
18.08
7
409
25.08
7
389
01.09
7
319
08.09
7 *
149
15.09
7 *
129
22.09
7 *
109

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Вонсезонските цени (со  *) се дадени  по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.  За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 10 евра по лице .
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со четири  четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата не се доплаќа.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација