ЛЕТО 2024 -НЕА ВРАСНА-ВИЛА ГЕРАКИНА

Цена

89.00

Траење

8 days

За патувањето

Стримонскиот Залив познат и како Орфанскиот Залив е гранка на Тракиското Море – самото дел од Егејското Море – кој се наоѓа источно од полуостровот Халкидика и јужно од регионалната единица Серес. Најголемите градови на Стримонскиот Залив, со нивните соодветни административни поделби се: Аспровалта, Ставрос, Неа Врасна , Орфани , Олимпијада, Стратони, Неа Кердилија, Амфиполи.

Вила Геракина се наоѓа на 150 метри од прекрасната песочна плажа.

 

ТЕРМИН
НОЌИ
Геракина         1/2 студио
Геракина          1/3 студио
Геракина

1 / 4

студио

19.05
7 *
89
99
109
26.05
7 *
99
109
119
02.06
7 *
119
129
139
09.06
7
249
259
269
16.06
7
259
269
279
23.06
7
299
309
319
30.06
7
339
359
379
   07.07
7
359
379
399
14.07
7
359
379
399
21.07
7
359
379
399
28.07
7
359
379
399
04.08
7
359
379
399
11.08
7
359
379
399
18.08
7
359
379
399
25.08
7
299
309
319
01.09
7
259
269
279
08.09
7 *
119
129
139
   15.09
7 *
        99
109
119
   22.09
7 *
89
99
109

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5eврва на ден)
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред (5eврва на ден)

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Вонсезонските цени (со  *) се дадени  по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.  За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 10 евра по лице .
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со двокреветни ,трокреветни и четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на клима  се наплаќа 5 € на ден. Wi-fi  – бесплатно.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација