Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

Цена

200.00

Траење

8 days

За патувањето

Неа Рода е мало место со долго шеталиште кое има многу ресторани и кафулиња со убав поглед на море, одлична храна и пијалоци. Некои од овие кафулиња имаат и игралиште за деца. Неа Рода е идеална за мирен одмор. Плажата е долга и главно песочна. Има делови со лежалки и чадори кои можат да се користат со купен пијалок, како и голем дел за посетителите со сопствена опрема.

 Вилата „Lenaсе наоѓа на 100м од плажа.

 

Термин:
Ноќи:
1/2 студио (двор)
1/2 студио
1/4 апартман
1/5 апартман
1/5 апартман (море)
26.05-05.06.2024
10
200€ (12.400)
250€ (15.500)
350€ (21.700)
400€ (24.800)
450€ (27.900)
05.06-15.06.2024
10
300€ (18.600)
350€ (21.700)
450€ (27.900)
500€ (31.000)
550€ (34.100)
15.06-25.06.2024
10
400€ (24.800)
450€ (27.900)
550€ (34.100)
600€ (37.200)
650€ (40.300)
25.06-05.07.2024
10
500€ (31.000)
550€ (34.100)
650€ (40.300)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
05.07-15.07.2024
10
550€ (34.100)
600€ (37.200)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
800€ (49.600)
15.07-25.07.2024
10
550€ (34.100)
600€ (37.200)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
800€ (49.600)
25.07-04.08.2024
10
550€ (34.100)
600€ (37.200)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
800€ (49.600)
04.08-14.08.2024
10
550€ (34.100)
600€ (37.200)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
800€ (49.600)
14.08-24.08.2024
10
550€ (34.100)
600€ (37.200)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
800€ (49.600)
24.08-03.09.2024
10
500€ (31.000)
550€ (34.100)
650€ (40.300)
700€ (43.400)
750€ (46.500)
03.0910.09.2024
7
300€ (18.600)
350€ (21.700)
450€ (27.900)
500€ (31.000)
550€ (34.100)
10.09-17.09.2024
7
250€ (15.500)
300€ (18.600)
400€ (24.800)
450€ (27.900)
500€ (31.000)
17.09-24.09.2024
7
200€ (12.400)
250€ (15.500)
350€ (21.700)
400€ (24.800)
450€ (27.900)

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 10 ноќевања/11 дена и 7 ноќевања/8дена
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Во вилата располагаме со двокреветни, четирикреветни и петкреветни студија и апартмани на приземје и на прв спрат. Сите сместувачки капацитети се опремени со мебел, мини кујна, телевизор и клима уред чие користење е вклучено во цената. Не е дозволено да го оставате вклучен клима уредот доколку не сте во апартманот. Во спротивно сопственикот на вилата има право да го исклучи.Сите сместувачки капацитети имаат сопствени купатила и пространи тераси. Опремени се со постелнина и крпи кои се менуваат еднаш во текот на десет дена. Затоплувањето на водата во целата вила е со сончеви колектори, а вилата е покриена со безжичен интернет. Агенцијата како организатор на патувањето не може да влијае на капацитетот и периодите со топла вода ниту да биде одговорна за квалитетот на интернет конекцијата. Веднаш пред вилата има простор за паркирање на возила.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
200.00

Лeто 2024 Неа Рода- Вила Лена

General price: Adult (18+ years) 200.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09.2024

Локација