ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

Цена

79.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбани градови во областа Халкидики.

Куќа “Blue and White” се наоѓа на само 150 метри од плажа и 100 метри од центарот.

1. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања со вклучен превоз по лице (задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин
Ноќевања
1/4 дуплекс апартман бр. А1и B1 (задолжително плаќаат 4 лица)
1/4 дуплексапартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица)
1/4 дуплексапартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица)
1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
19/05-26/05
7
79
89
89
99
26/05-02/06
7
89
99
99
109
02/06-09/06
7
99
109
109
119
09/06-16/06
7
119
129
139
149
16/06-23/06
7
129
139
149
159
23/06-30/06
7
149
159
169
179

 

2. Сезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за наем на дуплекс апартман за 7 ноќевања без превоз

Термин
Ноќевања
1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1
1/4 дуплекс апартман бр. B2
1/4 дуплекс апартман бр. А2
 1/7+2 дуплекс апартман бр. А3
30/06-07/07
7
649
679
729
779
07/07-14/07
7
689
729
769
829
14/07-21/07
7
749
779
829
899
21/07-28/07
7
749
779
829
899
28/07-04/08
7
749
779
829
899
04/0811/08
7
749
779
829
899
11/0818/08
7
749
779
829
899
18/0825/08
7
749
779
829
899
25/0801/09
7
699
739
779
849

 

3. Вонсезонски  цени

Цените во табелата се однесуваат за 7 ноќевања с овклучен превоз по лице (задолжително плаќаат 4 лица дуплекс)

Термин
Ноќевања
1/4 дуплекс апартманбр. А1 и B1 (задолжително плаќаат 4 лица)
1/4 дуплекс апартман бр. B2 (задолжително плаќаат 4 лица)
1/4 дуплекс апартман бр. А2(задолжително плаќаат 4 лица)
1/7+2 дуплекс апартман бр. А3 (задолжително плаќаат 4 лица)
01/0908/09
7
139
149
159
169
08/0915/09
7
119
129
139
149
15/0922/09
7
89
99
109
119
22/0929/09
7
79
89
89
99

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располагаме со 4 високо квалитетни четирикреветни дуплекс апартмани на прв кат. Секој апартман располага со комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствени модерни тоалети, Wi-Fi и клима уред вклучени во цената, пешкири, големи тераси и одличен мебел. Паркингот е обезбеден пред куќата. Во близина на куќата има пазар на 50 метри, пекара на 200 метри додека најблискиот голем супермаркет е оддалечен на 150 метри. 1/4 дуплекс апартман бр. А1 – прв кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопствена тераса со поглед на улица, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе. 1/4+1 дуплекс апартман бр. А2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед на море, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе. 1/4 дуплекс апартман бр.B1– први кат. Располага со комплетно опремена кујна, 2 спални соби, модерен тоалет, сопственa тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба има француски кревет за 2 лица, а во другата соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде креветче за бебе. 1/4+1 дуплекс апартман бр.B2– прв кат. Располага со 2 спални соби со посебни оделени влезови во истите, а внатре поврзани со комплетно опремена заедничка кујна и модерен тоалет, сопствена огромна тераса со поглед кон прекрасно уредениот двор, ТВ, Wi-Fi. Во првата спална соба имафранцуски кревет за 2 лица, а во втората соба има две стандардни легла. Има можност да се додаде дополнително легло како и креветче за бебе.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
79.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BLUE AND WHITE

General price: Adult (18+ years) 79.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09