ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

Цена

135.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Комплексот „Цимбукас вилас е лоциран на извонредно мирна и тивка локација, помеѓу приватни куќи на почетокот на Неа Флогита. Оддалечена е околу 250 метри максимум од песочната плажа.

 1. 1.     Вонсезонски цени *
  Термин Ноќевања Цена по лице
  19.05-26.05 7 135
  26.05-02.06 7 165
  02.06-09.06 7 195
  09.06-16.06 7 225
  16.06-23.06 7 245
  23.06-30.06 7 275

  * Задолжително плаќаат 2 лица

   

  2.      Сезонски цени
  Термин Ноќевања 1/4 мезонета
  30.06-07.07 7 639
  07.07-14.07 7 689
  14.07-21.07 7 749
  21.07-28.07 7 749
  28.07-04.08 7 749
  04.08-11.08 7 749
  11.08-18.08 7 749
  18.08-25.08 7 749
  25.08-01.09 7 699

   * Наем на мезонета

   

  3.      Вонсезонски цени *
  Термин Ноќевања Цена по лице
  01.09-08.09 7 275
  08.09-15.09 7 245
  15.09-22.09 7 195
  22.09-29.09 7 135

  * Задолжително плаќаат 2 лица

  * цена по лице со вклучен превоз

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА МЕЗОНЕТ ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра), еден правец 170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • За сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 3 лица | 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во вонсезонските цени во дуплекс апартман, плаќаат минимум 4 лица | 5-то и 6-то лице сесместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Има сопствен затворен паркинг, голем убаво уреден зелен двор со ѕидана скара. Располагаме со 4  мезонети за 4 лица од вкупно 8 во вилата, кои на приземјето имааат два одвоени кревета и комплетно опремена кујна, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет, а на спратот француски кревет. Исклучително квалитетно уредена, во комбинација на модерен и традиционален стил, дрво и камен. Пред секоја од мезонетите има голем трем – тераса. Куќата е една од најквалитетните воопшто во понудата на нашиот пазар која сигурно ќе ги задоволи вкусовите и на најпробирливите патници. Изградена е целосно во лето 2020 година. Интернетот и климата се вклучени во цената.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
135.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА TSIMPUKAS

General price: Adult (18+ years) 135.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09