ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LITCA

Цена

160.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Вила Litca е лоцирана во центарот на Неа Флогита, на околу 70 метри од плажата

 

 1. Термини
  Бр. ноќевања
  1/5Апартман
  24.05.2024
  8
  160 промо
  01.06.2024
  7
  260
  08.06.2024
  7
  320
  15.06.2024
  7
  380
  22.06.2024
  7
  440
  29.06.2024
  7
  490
  06.07.2024
  7
  550
  13.07.2024
  7
  580
  20.07.2024
  7
  580
  27.07.2024
  7
  610
  03.08.2024
  7
  610
  10.08.2024
  7
  580
  17.08.2024
  7
  580
  24.08.2024
  7
  510
  31.08.2024
  7
  450
  07.09.2024
  7
  390
  14.09.2024
  7
  310
  21.09.2024
  7
  210 промо

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 и 8 ноќевања
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со приземје и три ката .Апартманите се на трет кат.   АПП БР 1 1 /4 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со два единечни кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , голема тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.

АПП БР 2 - 1 /5 Апп на Трет кат . Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет, купатило , дневна соба со три единечни кревети во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) , тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија

Повеќе информации

Датуми

24.05-21.09