ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА LITCA 2

Цена

200.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Вила ,,LITCA-2 е лоцирана во центарот на Неа Флогита, спроти хотел ”Corfu”, околу 7метри. од плажа.

 

 1. Термини
  Бр.ноќевања
  1/3 Студио
  1/4

  Апартман

  1/5Апартман

  приземје

  1/6дуплекс

  приземје

  24.05.2024
  8
  160 промо
  180 промо
  190 промо
  220

  промо

  01.06.2024
  7
  250
  280
  290
  320
  08.06.2024
  7
  300
  340
  350
  460
  15.06.2024
  7
  349
  400
  410
  480
  22.06.2024
  7
  399
  460
  470
  550
  29.06.2024
  7
  469
  510
  510
  600
  06.07.2024
  7
  489
  570
  580
  640
  13.07.2024
  7
  500
  600
  610
  690
  20.07.2024
  7
  500
  600
  610
  690
  27.07.2024
  7
  510
  620
  630
  710
  03.08.2024
  7
  510
  620
  630
  710
  10.08.2024
  7
  500
  600
  610
  690
  17.08.2024
  7
  500
  600
  610
  690
  24.08.2024
  7
  440
  530
  540
  600
  31.08.2024
  7
  400
  470
  480
  530
  07.09.2024
  7
  370
  410
  420
  480
  14.09.2024
  7
  320
  340
  350
  440
  21.09.2024
  7
  200 промо
  230 промо
  230 промо
  370

  промо

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 и 8 ноќевања
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со ниско приземје,високо приземје, прв кат и втор кат. 
 • АПП БР 1- Високо приземје. Располага со 2 простории . Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса.Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 2На прв кат. Располага со 2 простории .Спална соба со брачен кревет и тераса, купатило , дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и оваа соба има сопствена тераса. Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • АПП бр 3- На втор спрат . Располага со 2 простории .Спална со 2 единечни кревети и тераса, купатило, дневна соба со два единечни кревети и во истата просторија е кујната ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) и тераса .Климата и ТВ се во дневната просторија.
 • СТУДИО бр  4 -На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон, ТВ и клима .
 • СТУДИО бр 5 -На втор спрат. Соба со еден дупли кревет и еден единечен кревет во истата просторија е  кујната, купатило, балкон (поглед на улица) , ТВ и клима .
 • ДУПЛЕКС бр 6 -Ниско приземје -Располага со 3 простории :дневна соба и две спални соби.Во дневната соба се наоѓа кујна ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна),два единечни кревети и софа на расклопување, истата излегува во двор кој има поглед на улица.Во едната спална има два единечни кревет и истата излегува во задниот двор додекаа втората спална соба има брачен кревет,купатило.Климата и ТВ се во дневната просторија.

 • АПП БР 7- Ниско приземје. Располага со 2 простории . Дневна соба со два единечни кревети и софа на расклопување и во истата просторија е кујната одделена со шанк ( опремена со голем фрижидер и шпорет со релна ) истата излегува во двор кој има поглед на улица.Спална соба со брачен кревет и излегува во задниот двор, купатило ,Климата и ТВ се во дневната просторија.

Повеќе информации

Датуми

24.05-21.09