ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА КИКИ

Цена

55.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

 

Куќа „Кики“ е лоцирана во најубавиот дел на почетокот на Неа Флогита, прва линија на море, на сама плажа.

 

 

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1 И 2 ЛИЦЕ
3, 4 И 5 ЛИЦЕ
19/5-26/5
7
109
55
26/5-2/6
7
139
55
2/6-9/6
7
169
55
9/6-16/6
7
199
55
16/6-23/6
7
219
55
23/6-30.6
7
249
55

*Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите и 4 лица во дуплекс апартманот

Сезонски цена (објавени за наем на мезонета за 7 ноќевања)

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
ТРИКРЕВЕТЕН АПАРТМАН
ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН АПАРТМАН
ПЕТКРЕВЕТЕН ДУПЛЕКС
30/6-7/7
7
525
595
665
7/7-14/7
7
560
630
700
14/7-21/7
7
595
665
770
21/7-28/7
7
630
700
840
28/7-4/8
7
630
700
840
4/8-11/8
7
630
700
840
11/8-18/8
7
630
700
840
18/8-25/8
7
630
700
840
25.8-1/9
7
595
665
770

Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

ТЕРМИН
НОЌЕВАЊА
1 И 2 ЛИЦЕ
3, 4 И 5 ЛИЦЕ
1/9-8/9
7
249
55
8/9-15/9
7
219
55
15/9-22/9
7
169
55
22/9-29/9
7
109
55

*Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во апартманите и 4 лица во дуплекс апартманот

 

ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
Има слободно место за паркинг околу неа. Располагаме со трикреветни, четирикреветни и петкреветен (дуплекс) апартман, сите се со директен, отворен поглед на море. Со комплетно опремени кујни, ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09