ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА КАТЕРИНА ЛУКС

Цена

250.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Вила Katerina Lux е лоцирана во центарот на Неа Флогита, во близина на вилите ”Maria” и ”Corfu” веднаш позади најголемата слаткарница ,,SWEET BEACH” на околу 70 м. од плажа

 

 1. Термини
  1/6ДУПЛЕКС
  Бр. ноќевања
  24.05.2024
   

  250

  8
  01.06.2024
  350
  7
  08.06.2024
  500
  7
  15.06.2024
  530
  7
  22.06.2024
  600
  7
  29.06.2024
  650
  7
  06.07.2024
  700
  7
  13.07.2024
  740
  7
  20.07.2024
  740
  7
  27.07.2024
  760
  7
  03.08.2024
  760
  7
  10.08.2024
  740
  7
  17.08.2024
  740
  7
  24.08.2024
  650
  7
  31.08.2024
  580
  7
  07.09.2024
  530
  7
  14.09.2024
  490
  7
  21.09.2024
  400
  7

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 и 8 ноќевања
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 2 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 2 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Сликите кои се објавени на нашата веб-страница се само дел од севкупната понуда-содржина и истите служат за да се добие генерален впечаток за објектот, агенцијата не може и нема да гарантира сместување во прецизно одредена соба од објавените. Нашата веб-страница е од информативен карактер, за сите детали и специфичности, задолжително информирајте се кај нашите вработени
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
Вилата располага со два 1/6 дуплекси (дневен престој, две оделени спални соби, во првата француски лежај во втората два одделни кревети , комплетно опремена кујна, WC , голема тeраса).

Повеќе информации

Датуми

24.05-21.09