ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

Цена

150.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Вила Ева е лоцирана во центарот на Неа Флогира, спроти хотел “Corfu”, на само 50 метри од плажа.

 

 1. Термини
  Бр. ноќевања
  1/4 студио
  1/4апартман
  24.05.2024
  8
  150 промо
  170 промо
  01.06.2024
  7
  250
  270
  08.06.2024
  7
  310
  330
  15.06.2024
  7
  370
  390
  22.06.2024
  7
  380
  450
  29.06.2024
  7
  430
  500
  06.07.2024
  7
  480
  560
  13.07.2024
  7
  570
  590
  20.07.2024
  7
  570
  590
  27.07.2024
  7
  590
  610
  03.08.2024
  7
  590
  610
  10.08.2024
  7
  570
  590
  17.08.2024
  7
  570
  590
  24.08.2024
  7
  500
  520
  31.08.2024
  7
  440
  460
  07.09.2024
  7
  380
  400
  14.09.2024
  7
  300
  330
  21.09.2024
  7
  200 промо
  220 промо

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелите се денови на започнување и на завршување на аранжманот.
 • За сигурна резервација се подразбира исклучиво уплата на 30% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 7 дена пред започнување на аранжманот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располага со четири-креветни апартмани и четири-креветни студија, на втори спрат со комплетно опремени кујни, WC, тераси.

Студио број 7 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини  шпорет со релна Климата и ТВ,тераса.

 Апартман број 8 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет во посебна соба и два единечни  во дневниот простор , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна  Климата и ТВ, тераса.

 Студио број 9 се наоѓа на третиот кат , има еден брачен кревет и два единечни , во истата просторија е кујната опремена со голем фрижидер и мини шпорет со релна Климата и ТВ,тераса

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
27
28
29
30
31
1
2
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
3
4
5
6
7
8
9
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
10
11
12
13
14
15
16
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
17
18
19
20
21
22
23
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
24
25
26
27
28
29
30
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
31
1
2
3
4
5
6
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
150.00

ЛЕТО 2024 НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА ЕВА

General price: Adult (18+ years) 150.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

24.05-21.09