ЛЕТО 2024 -НЕА ФЛОГИТА-ВИЛА BOUZALIS

Цена

180.00

Траење

8 days

За патувањето

НЕА ФЛОГИТА е туристичко место на западната страна од првиот крак Касандра во областа Халкидики, на само 290 км од Скопје. Препознатливо е по најдолгата песочна плажа на Халкидики, бистрината на водата, авенијата на палмите, боровите, бујната вегетација, како и многубројните ресторани, продавници и детски забавни паркови. Сето ова ќе ви ги направи деновите на Вашиот одмор незаборавни. На само 5-7 минути возење јужно од Неа Флогита ве пресретнува градот Неа Модања, еден од најголемите и најурбаните градови во областа Халкидики.

Вилата Bouzalis е лоцирана на самото шеталиште во Неа Флогита, на само неколку метри од морето

 

Термин: Ноќи: 1/3 апп  

1/3 стдудио SV

 

1/4  апп. (без поглед)

 

1/4  апп.

(улица)

 

1/4  апп.

бочно SV

 

1/5 апп. SV

 

 

1/5 апп. дуплекс (улица)

 

 

1/6 апп дуплкес

(улица)

 

 

1/6 апп

дуплекс SV

 

 

1/8 апп

дуплекс SV

 

20.05-30.05.2024 10 180

(11.160)

230

(14.260)

280

(17.360)

330

(20.460)

350

(21.700)

430

(26.660)

400

(24.800)

450

(27.900)

500

(31.000)

600

(37.200)

30.05-09.06.2024 10 330

(20.460)

380

(23.560)

430

(26.660)

480

(29.760)

500

(31.000)

580

(35.960)

550

(34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

09.06-19.06.2024 10 430

(26.660)

480

(29.760)

530

(32.860)

580

(35.960)

600

(37.200)

680

(42.160)

650

(40.300)

700

(43.400)

750

(46.500)

800

(49.600)

19.06-29.06.2024 10 530

(32.860)

580

(35.960)

630

(39.060)

680

(42.160)

700

(43.400)

780

(48.360)

750

(46.500)

800

(49.600)

850

(52.700)

900

(55.800)

29.06-09.07.2024 10 600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

730

(45.260)

750

(46.500)

830

(51.460)

800

(49.600)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

09.07-19.07-2024 10 630

(39.060)

680

(42.160)

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

19.07-29.07.2024 10 630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

29.07-08.08.2024 10 630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

08.08-18.08.2024 10 630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

18.08-28.08.2024 10 630

(39.060)

680

(42.160

730

(45.260)

780

(48.360)

800

(49.600)

880

(54.560)

850

(52.700)

900

(55.800)

950

(58.900)

990

(61.380)

28.08-07.09.2024 10 500

(31.000)

550

(34.100)

600

(37.200)

630

(39.060)

650

(40.300)

730

(45.260)

700

(43.400)

750

(46.500)

800

(49.600)

850

(52.700)

07.09-17.09.2024 10 350

(21.700)

400

(24.800)

450

(27.900)

480

(29.760)

500

(31.000)

580

(35.960)

550

(34.100)

600

(37.200)

650

(40.300)

700

(43.400)

 

 

 

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа на лице место
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За уплата на 2 или повеќе темини одобруваме 7% попуст. Попустите не може да се комбинираат.
 • Вонсезонските цени (со  *) се дадени  по лице за 7 ноќевања со вклучен автобуски превоз.  За патниците кои нема да користат организиран превоз, од цената се одбива 10 евра по лице .
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со четири  четворокреветни студија. Сите соби имаат комплетно опремени кујни и купатила. Користењето на климата не се доплаќа.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09