Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

Цена

220.00

Траење

8 days

За патувањето

Метаморфоси е мало место на почетокот (западниот влез) на Ситонија, со околу 500 жители. Се карактеризира со  густа борова шума која се протега над брегот, а понекогаш и до 300 метри во внатрешноста на полуостровот. Со оглед на тоа дека местото е мало и идеално за одмор во вистинска смисла на зборот, мешавината на мирис на иглолистен и морето придонесува за подобра релаксација за време на летниот одмор. Поради својата микроклима, градот е познат како воздушна бања идеална за луѓе со респираторни проблеми.

Хотел ГОЛДЕН БИЧ 3* е лоциран во центарот и на 20 метри од песочната плажата во Метаморфозис.

 

 

ПОЛУПАНСИОН НОЌИ 1/3  1/3  1/4 1/4 1/5
ТЕРМИН Приземје Стандард Студио Апартман Апартман
25.05 7 220 230 270 290 330
01.06 7 240 270 310 330 370
08.06 7 280 300 350 370 410
15.06 7 310 340 400 420 460
22.06 7 340 370 420 440 480
29.06 7 370 390 440 460 500
06.07 7 410 420 490 510 550
13.07 7 440 470 520 540 590
20.07 7 440 470 520 540 590
27.07 7 440 470 520 540 590
03.08 7 440 470 520 540 590
10.08 7 440 470 520 540 590
17.08 7 440 470 520 540 590
24.08 7 420 450 490 510 550
31.08 7 360 390 420 440 480
07.09 7 320 340 390 410 450
14.09 7 260 280 340 360 400
21.09 7 240 250 290 310 350
28.09 7 / / / / / 220 250 270 310

 

 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН+ за 7 ноќевања
 •  Wi fi интернет
 • Вклучена клима

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Хотелот располага со 47 соби: 1/3 ''Economy'' собите се наоѓаат на приземје и немаат поглед кон море (брачен + eдинечен кревет), 1/3 "Standard" собите се наоѓаат на кат и имаат страничен или директен поглед кон море (брачен + единечен кревет), 1/4 ''Family Standard'' собите се наоѓаат на кат со поглед на море или базен (брачен + 2 единечни кревети во иста соба) и 1/4 ''Family Suite'' собите се со страничен или директен поглед кон море (брачен + 2 единечни кревети во различна соба) и 1/5 Family Apartman со директен поглед кон море (брачен + 1 единечен и 2 единечни кревети во различна соба) . Секоја соба има балкон и е опремена со: фрижидер, клима уред (вклучен во цената), Wi-Fi, сат. ТВ и тоалет. Хотелот има главен ресторан, бар, базен со чадори и лежалки кои се бесплатни за користење од страна на гостите, детско катче и сопствена плажа со бич бар кој е со доплата. Хотелот е на услуга ПОЛУПАНСИОН!
 • Цените во табелата се дадени по лице и се однесуваат за услуга ПОЛУПАНСИОН+ за 7 ноќевања;
 • Прво дете во 1/3 ''Economy'' или ''Standard'' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО;
 • Второ дете во 1/3 ''Standard'' до 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво и второ дете во 1/4 ''Family'' или ''Suite'' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло - БЕСПЛАТНО
 • Трето дете во 1/4 ''Family'' или ''Suite'' од 0 до 05,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО
 • Прво, второ и трето дете во 1/5 Апартман' од 0 до 11,99 г. со двајца возрасни на редовно легло – БЕСПЛАТНО
 • Четврто дете во 1/5 Апартман од 0 до 5,99 г. без легло - БЕСПЛАТНО
 • Трета,четврта и петта возрасна над 12 години во 1/4 студио,1/4 и 1/5 апартман плаќаат по 60% од цената во табелата;
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • За резервација е потребен минимум 50% аванс, остатокот од сумата треба да биде доплатен најдоцна до 15.03.2024;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2024
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
30
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
7
8
9
10
11
12
13
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
14
15
16
17
18
19
20
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
21
22
23
24
25
26
27
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
28
29
30
31
1
2
3
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
4
5
6
7
8
9
10
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
11
12
13
14
15
16
17
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
18
19
20
21
22
23
24
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
25
26
27
28
29
30
31
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
1
2
3
4
5
6
7
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
8
9
10
11
12
13
14
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
15
16
17
18
19
20
21
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
220.00

Лeто 2024 Метаморфози- Хотел Голден бич 3*

General price: Adult (18+ years) 220.00 / ticket
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1

Повеќе информации

Датуми

25.05-28.09.2024