ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

Цена

109.00

Траење

8 days

За патувањето

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа“Zeyia”се наоѓа на одлична локација на само 30-40 метри од прекрасната песочна плажа.

 

Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
1/2 + 2 апартман бр.2 (задолжително плаќаат 2 лица)
1/4 дуплекс апартман бр. 1

(задолжително плаќаат 2 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. 3

(задолжително плаќаат 4 лица)

26/05-02/06
7
139
159
109
02/06-09/06
7
179
209
129
09/06-16/06
7
209
239
149
16/06-23/06
7
229
259
169
23/06-30/06
7
259
279
179

* цена по лице со вклучен превоз

 

Сезонски цени

Термин
Ноќевања
1/2 + 2 апартман бр. 2
1/4 дуплекс апартман бр. 1

 

1/4 дуплекс апартман бр. 3

 

30/06-07/07
7
669
699
759
07/07-14/07
7
699
739
799
14/07-21/07
7
739
799
849
21/07-28/07
7
739
799
849
28/07-04/08
7
739
799
849
04/0811/08
7
739
799
849
11/0818/08
7
739
799
849
18/0825/08
7
739
799
849
25/0801/09
7
719
769
809

* цена за наем на апартман

 

Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
1/2 + 2 апартман бр. 2 (задолжително плаќаат 2 лица)
1/4 дуплекс апартман бр. 1

(задолжително плаќаат 2 лица)

1/4 дуплекс апартман бр. 3

(задолжително плаќаат 4 лица)

01/0908/09
7
249
279
159
08/0915/09
7
229
249
149
15/0922/09
7
189
209
129
22/0929/09
7
129
159
109

* цена по лице со вклучен превоз

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица| 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Куќата располага со високо квалитетни апартмани и дуплекс апартмани со сопствени тераси, комарници, комплетно опремени кујни, одличен мебел и пространи реновирани тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има прекрасно уреден двор и паркинг веднаш пред вилата. Дуплекс апартман број 1 (1/4) – прв кат, простран дуплекс апартман од 41м². Има поглед на градина од една тераса (од спална)  и директен поглед море од друга тераса (од дневна).Дуплекс апартманот има три простории: дневна соба во која има софа на пуштање, маса со столови, ТВ и клима, целосно посебно одвоена опремена кујна со сите потребни елементи (голем фрижидер, мал шпорет со рерна, кујнски прибор, електричен бокал за вода и сл.), простран тоалет со туш кабина, а во третата просторија е спална соба со брачен кревет со стандардни димензии. Опремен е со квалитетен мебел. Апартман број 2 (1/2+2) – приземје, простран апартман од 40м². Има одвоена спална со брачен кревет и во дневната соба софа на пуштање (наменета за две деца до 12 год или еден возрасен) со одлична кујна со шанк и сите потребни елементи (мал фрижидер, плотна за готвење, кујнски прибор, електричен бокал за вода и сл.), маса со столови, ТВ и клима. Опремен е со квалитетен мебел, сопствен тоалет со када, и сопствена тераса со маса и столови која има поглед кон прекрасната градина. Дуплекс апартман број 3 (1/4) – приземје, многу простран високо квалитетен дуплекс апартман од 43м². Има две одвоени спални соби со брачен кревет и посебна дневна соба со одлична кујна со сите потребни елементи (мал фрижидер, мал шпорет со рерна, кујнски прибор, електричен бокал за вода и сл.), простран сопствен реновиран тоалет со туш кабина. Опремен е со многу квалитетен мебел. Има огромна тераса со маси и столови со поглед кон прекрасната градина.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
109.00

ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА ZEYIA

General price: Adult (18+ years) 109.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

26.05-22.09