ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА AТИНА

Цена

99.00

Траење

8 days

За патувањето

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

Куќа “Atina” се наоѓа на добра местоположба, на само 150 метри од прекрасната песочна плажа, на главната улица во местото.

 

попуст– 7% за вонсезонски и – 12% за сезонски цени
 за 50 % уплата заклучно со 20.01.2024 (сабота)
и целосна доплата заклучно со 06.04.2024 (Сабота)

 1.Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
1/4 студио бр. 2
1/4 студио бр. 1
1/4 студио бр. 4
26/05-02/06
7
109
119
129
02/06-09/06
7
129
139
149
09/06-16/06
7
169
179
189
16/06-23/06
7
219
229
239
23/06-30/06
7
229
239
249

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

 

2.Сезонски цени

Термин
Ноќевања
1/4 студио бр. 2
1/4 студио бр. 1
1/4 студио бр. 4
30/06-07/07
7
539
559
579
07/07-14/07
7
569
589
609
14/07-21/07
7
599
619
639
21/07-28/07
7
599
619
639
28/07-04/08
7
599
619
639
04/08-11/08
7
599
619
639
11/08-18/08
7
599
619
639
18/08-25/08
7
599
619
639
25/08-01/09
7
579
599
619

* цена за наем на студио

 

3.Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
1/4 студио бр. 2
1/4 студио бр. 1
1/4 студио бр. 4
01/09-08/09
7
219
229
239
08/09-15/09
7
169
189
209
15/09-22/09
7
139
149
159
22/09-29/09
7
99
109
129

* цена по лице со вклучен превоз (задолжително плаќаат 2 лица)

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред се доплаќа на лице место во објектот

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ  за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во студио плаќаат минимум 2 лица | 3-то и 4-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, а плаќаат само превоз доколку користат;
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Во куќата располагаме со 3 наши високо квалитетни студија кои се наоѓаат на прв кат.  Куќата е нова градба, за најпробирливи патници и сите студија се многу пространи и се опремени со фен, пегла, тостер, кафемат, комарници, даски за пеглање и сл., огромни тераси со маси и столови, високо квалитетно средени кујни со апсолутно сите потребни елементи во кујните, како и реновирани пространи тоалети. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Има достапен паркинг околу вилата. Студио број 1 (1/4) –  многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа. Студио број 2 (1/4)   многу пространо студио со голема тераса,  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет, стандарден кревет и софа. Студио број 4 (1/4)  –  многу пространо студио со голема тераса (страничен поглед море),  целосно опремена кујна, квалитетен мебел и сопствен тоалет. Располага со брачен кревет,  2 стандардни кревети и софа.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09

Локација