ЛЕТО 2024 ЈЕРИСОС-ВИЛА TZOULI 1

Цена

69.00

Траење

8 days

За патувањето

Јерисос е едно од најголемите туристички места на полуостровот Халкидики. Градот во кој живеат повеќе од   3000 жители има долга, песочна плажа која има ‘сино знаме’ за чистота и шеталиште со таверни, кафетерии и атракции за најмладите. Од Јерисос секојдневно се организираат крстарења околу Света Гора и островот Амулиани.

уќа “Tzouli 1” се наоѓа на одлична местоположба, на само 80 метри од прекрасната песочна плажа.

 

1. Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
 Студио (бр. 4,5 и 6задолжително плаќаат лица
1/апартман (бр.3задолжително плаќаат 3 лица
1/апартман (бр.2задолжително плаќаат 3 лица
1/5 дуплекс апартман (бр.1) задолжително плаќаат 4 лица
26/05-02/06
7
89
79
89
69
02/06-09/06
7
109
89
99
79
09/06-16/06
7
139
119
129
109
16/06-23/06
7
169
149
159
129
23/06-30/06
7
179
159
169
139

* цена по лице со вклучен превоз

 

                 2. Сезонски цени

Термин
Ноќевања
 Студио (бр. 45 и 6)
1/5 апартман (бр. 3)
1/апартман (бр. 2)
1/5 дуплекс апартман (бр. 1)
30/06-07/07
7
409
479
529
599
07/07-14/07
7
429
499
569
649
14/07-21/07
7
449
539
599
689
21/07-28/07
7
449
539
599
689
28/07-04/08
7
449
539
599
689
04/0811/08
7
449
539
599
689
11/0818/08
7
449
539
599
689
18/0825/08
7
449
539
599
689
25/0801/09
7
439
519
579
669

* цена за наем на дуплекс апартман, апартман или студио

 

3. Вонсезонски цени

Термин
Ноќевања
 Студио (бр. 4,5 и 6задолжително плаќаат лица
1/апартман (бр.3задолжително плаќаат 3 лица
1/апартман (бр.2задолжително плаќаат 3 лица
1/5 дуплекс апартман (бр.1) задолжително плаќаат 4 лица
01/0908/09
7
179
139
149
129
08/0915/09
7
139
119
129
109
15/0922/09
7
119
99
109
89
22/0929/09
7
89
79
89
69

* цена по лице со вклучен превоз

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.1 и 3 – ВОНСЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ПО ЛИЦЕ ЗА ПАКЕТ АРАНЖМАН – 7 НОЌЕВАЊА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ.
 • ВО ВОНСЕЗОНСКИТЕ ЦЕНИ за сопствен превоз од редовната цена се намалува 10 евра (620 денари) ПО ЛИЦЕ.
 • Во вонсезонските цени во апартман плаќаат минимум 2 лица| 3-то, 4-то и 5-то лице се сместуваат БЕСПЛАТНО, плаќаат само превоз доколку користат;
 • ЦЕНИТЕ ВО ТАБЕЛА БР.2 – СЕЗОНСКИ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА апартман ЗА 7 НОЌЕВАЊА, според бројот на кревети во истиот, без вклучен превоз, а превозот се доплаќа:
 • За возрасни 3.100 мкд. (50 евра), еден правец 2.480 мкд. (40 евра)
 • За деца до 12 години 2.480 мкд. (40 евра),еден правец 170 мкд. (35 евра)
 • Деца до 1,99 години бесплатно, без седиште
 • Во апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Капацитетите се над медицинската ординација IATPEIO, спроти caffe bar ‘Public’. Целата вила располага со вкупно 6 сместувачки единици (од кои 5 капацитети се во нашата понуда ). Апартманите и студијата се опремени со постар, но пристоен мебел, сопствени тоалети, целосно опремени големи кујни, маси и столови на секоја тераса како и во секоја кујна внатре. Користење на клима уредот и интернет (wi-fi) се вклучени во цената. Веднаш до вилата има паркинг (не е сопствен). Дуплексот број 1 и апартманите број 2 и 3 се на прв кат над ординацијата со големи тераси, а студијата број 4, 5 и 6 се едно до друго на високо приземје зад ординацијата со сопствен уреден и заграден заеднички двор со маси, столови и чадори за сонце за секое студио посебно. Дуплекс апартман број 1 (1/5) – простран дуплекс апартман со 1 стандарден + француски кревет во една спална соба, 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во друга спална соба и посебна дневна соба со целосно опремена кујна и фотеља. Има 2 тераси: една голема споена со дневна и едната спална и друга помала од другата спална соба. Терасите имаат поглед на улица со лимитиран поглед море. Апартман број 2 (1/5) –  1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса  со поглед на улица. Апарман број 3 (1/5) – 1+1 стандардни единечни кревети (споени) во спална и 1 стандарден + софа на извлекување (со големина на француски лежај) во дневна соба споена со кујна. Сопствен тоалет со туш. Од двете простории се излегува на заедничка голема тераса која е со поглед позади во дворот. 1/2 + 1 студио број 4 – 2 единечни стандардни кревети + дополнително помошно легло. 1/2 + 2 студио број 5 – брачен кревет + кревети на спрат. 1/3 + 1 студио број – брачен кревет + еден стандарден кревет и кревет на извлекување.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09