ЛЕТО 2024 ХАНИОТИ-ВИЛА СОФИЈА

Цена

220.00

Траење

8 days

За патувањето

Ханиоти се наоѓа на првиот полуостров на Халкидики во Касандра и е оддалечен околу 101 км од Солун. Тоа е живописно туристичко одморалиште со пешачки улици со прекрасни плажи и многу зелени паркови каде вие ​​и вашите деца можете да играте и да уживате во моментите на мир и спокојство.

Вила Софија – централно лоцирана, одалечена 80 метри од плажа.

ТЕРМИН
НАЕМ

1/3 студио

19.05
7 ноќи

220€

26.05
7 ноќи

240€

02.06
7 ноќи

290€

09.06
7 ноќи

390€

16.06
7 ноќи

430

23.06
7 ноќи

490

30.06
7 ноќи

510

07.07
7 ноќи

530

14.07
7 ноќи

570

21.07
7 ноќи

570

28.07
7 ноќи

570

04.08
ноќи

570

11.08
7 ноќи

570

18.08
7 ноќи

570

25.08
7 ноќи

520

01.09
7 ноќи

400

08.09
7 ноќи

360

15.09
7 ноќи

330€

22.09
7 ноќи

290

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања
 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Располага со трoкреветни студиjа на прв и втор кат. Секое студио е опремено со кујна, бања, балкон, ТВ,  WiFi - од 01 Јуни и клима. Паркинг пред вилата. Студио бр.2,бр.3 и бр.4 – брачен и единечен кревет на 1 кат. Студио бр.8 и бр.9 – брачен и единечен кревет на 2 кат.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09