ЛЕТО 2024 ХАНИОТИ-ВИЛА НАТАША

Цена

220.00

Траење

8 days

За патувањето

Ханиоти се наоѓа на првиот полуостров на Халкидики во Касандра и е оддалечен околу 101 км од Солун. Тоа е живописно туристичко одморалиште со пешачки улици со прекрасни плажи и многу зелени паркови каде вие ​​и вашите деца можете да играте и да уживате во моментите на мир и спокојство.

Вила Софија – централно лоцирана, одалечена 80 метри од плажа.

 

Попуст 15 % за 50 % уплата заклучно со 31.12.2023
ТЕРМИН
НАЕМ

1/3 апп/стд

1/4апп/ дуплекс

19.05

7 ноќи

220€

250 

26.05

7 ноќи

240€

310 

02.06

7 ноќи

290€

370 

09.06

7 ноќи

390€

460 

16.06

7 ноќи
      430

490 

23.06

7 ноќи

490

530 €

30.06

7 ноќи

510

550 €

07.07

7 ноќи

530

590 

14.07

ноќи

570

690 €

21.07

7 ноќи

570

690 €

28.07

7 ноќи

570

690 €

04.08

7 ноќи

570

690 €

11.08

7 ноќи

570

690 €

18.08

7 ноќи

570

690 €

25.08

7 ноќи

520

59

01.09

7 ноќи

400

52

08.09

7 ноќи

360

45

15.09

7 ноќи

330€

39

22.09

7 ноќи

290

320 

 

ЦЕНИТЕ во табелата се однесуваат за наем на студио за 7 ноќевања
 

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Автобуски превоз (45 евра за возрасни и деца до 11,99 - 35 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во агенција
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред

Програма

 • Во студио/апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над  дозволениот број, може, на  дополнително барање да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со двајца возрасни.
 • Доплата за туристичка такса 1,50 евра по студио/апартман на ден, се плаќа во објектот.
 • Цените се изразени во евра, уплатата е исклучиво во денараска противвредност (1 евро = 62,00 мкд).
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 10% попуст на вториот термин. Попустот важи само на редовни цени.
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;
Вилата располага со студија, апартмани и дуплекс апартмани кои се наоѓаат на втор и трет кат. Сите соби располагаат со комплет опремени кујни, бања, ТВ, Wi-Fi, клима и пешкири. Има лифт, а спроти вилата има јавен паркинг. Студио бр.30 и бр.31 – трокреветно студио со брачен и единечен кревет на 3кат. Апартман бр.22 – трокреветен апартман со две соби, кујна со единечен кревет и спална со брачен, на 2кат. Апартман бр.27 - четворокреветен апартман со две соби, кујна со два единечени кревет и спална со брачен, на 3кат. Апартман бр.28 - четворокреветен апартман со три соби, кујна и две спални со по два единечени кревет на 3кат.

Повеќе информации

Датуми

26.05-29.09