ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ЈОРГОС

Цена

55.00

Траење

8 days

За патувањето

Дионисиос има многу погодна географска локација – се наоѓа пред крстосницата до 3-те полуострови на Халкидики Грција (Касандра, Ситонија, Атос), кој е точно во центарот на Халкидики. Тоа им овозможува на гостите да патуваат низ Халкидики, низ сите три полуострови избегнувајќи ги долгите патни растојанија. Блискоста на плажата Паралија Дионисиу до градот Неа Муданија со население од 17 000 луѓе (3 км) има и предности: можност брзо да стигнете до неа со автомобил, такси (6-8 евра) или пеш (околу 40 минути. покрај плажата) и ја користат целата инфраструктура на градот со неговите продавници, синџир супермаркети, забава, театар, дискотеки и ноќни клубови.

 

Куќа „Јоргос“ е лоцирана кон крајот на Дионисиос во мирна уличка, на околу 100 метри од песочнатаплажа.

 1. Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)
  ТЕРМИН
  НОЌЕВАЊА
  1 И 2 ЛИЦЕ
  3 И 4 ЛИЦЕ
  19/5-26/5
  7
  109
  55
  26/5-2/6
  7
  139
  55
  2/6-9/6
  7
  159
  55
  9/6-16/6
  7
  179
  55
  16/6-23/6
  7
  199
  55
  23/6-30/6
  7
  219
  55

  *Задолжитено плаќаат 4 лица во дуплекс апартманот

  Сезонски цена (објавени за наем на апартман за 7 ноќевања)

  ТЕРМИН
  НОЌЕВАЊА
  ДВОКРЕВЕТЕН АПАРТМАН
  ТРОКРЕВЕТЕН АПАРТМАН
  ЧЕТИРИКРЕВЕТЕН ДУПЛЕКС АПАРТМАН
  30/6-7/7
  7
  350
  455
  525
  7/7-14/7
  7
  385
  490
  560
  14/7-21/7
  7
  420
  525
  630
  21/7-28/7
  7
  455
  560
  700
  28/7-4/8
  7
  455
  560
  700
  4/8-11/8
  7
  455
  560
  700
  11/8-18/8
  7
  455
  560
  700
  18/8-25/8
  7
  455
  560
  700
  25/8-1/9
  7
  420
  525
  630

  Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

  ТЕРМИНИ
  НОЌЕВАЊА
  1 И 2 ЛИЦЕ
  3 И 4 ЛИЦЕ
  1/9-8/9
  7
  219
  55
  8/9-15/9
  7
  199
  55
  15/9-22/9
  7
  159
  55
  22/9-29/9
  7
  109
  55

  *Задолжитено плаќаат 4 лица во дуплекс апартманот

   

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
Околу неа има слободни места за паркинг.Располагаме со неколку апартмани од кои еден е дуплекс апартман, што подразбира дека и двокреветните итрикреветните единици се со одвоена спална соба од комплетно опремената кујна. Истите се реновирани и убаво, квалитетно опремени. Дуплекс апартманот се состои од две одвоени спалнисоби со по еден брачен – француски кревет и две тераси, како и голема кујна во трета просторија.Сите имаат ЛЦД ТВ, сопствен тоалет. Интернетот и климата се вклучени во цената. Во собите нема пешкири.

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09