ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

Цена

55.00

Траење

8 days

За патувањето

Дионисиос има многу погодна географска локација – се наоѓа пред крстосницата до 3-те полуострови на Халкидики Грција (Касандра, Ситонија, Атос), кој е точно во центарот на Халкидики. Тоа им овозможува на гостите да патуваат низ Халкидики, низ сите три полуострови избегнувајќи ги долгите патни растојанија. Блискоста на плажата Паралија Дионисиу до градот Неа Муданија со население од 17 000 луѓе (3 км) има и предности: можност брзо да стигнете до неа со автомобил, такси (6-8 евра) или пеш (околу 40 минути. покрај плажата) и ја користат целата инфраструктура на градот со неговите продавници, синџир супермаркети, забава, театар, дискотеки и ноќни клубови.

 

Куќа „Дионисиос апартментс“ е лоцирана на 40-50 метри од морето и песочната плажа, во мирен дел на Дионисиос.

 1. Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)
  ТЕРМИН
  НОЌЕВАЊА
  1 И 2 ЛИЦЕ
  3 И 4 ЛИЦЕ
  19/5-26/5
  7
  109
  55
  26/5-2/6
  7
  139
  55
  2/6-9/6
  7
  159
  55
  9/6-16/6
  7
  179
  55
  16/6-23/6
  7
  199
  55
  23/6-30/6
  7
  219
  55

  *Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во четирикреветниот апартман

  Сезонски цена (објавени за наем студио/ апартман за 7 ноќевања)

  ТЕРМИН
  НОЌЕВАЊА
  1/2 СТУДИО
  1/2+1 СТУДИО
  1/3+1 АПАРТ.
  30/6-7/7
  7
  350
  455
  525
  7/7-14/7
  7
  385
  490
  560
  14/7-21/7
  7
  420
  525
  630
  21/7-28/7
  7
  455
  560
  665
  28/7-4/7
  7
  455
  560
  665
  4/7-11/8
  7
  455
  560
  665
  11/8-18/8
  7
  455
  560
  665
  18/8-25/8
  7
  455
  560
  665
  25/8-1/9
  7
  420
  525
  630

  Вонсезоски цени (објаени по лице за 7 ноќевања со вклучен превоз)

  ТЕРМИН
  НОЌЕВАЊА
  1 И 2 ЛИЦЕ
  3 И 4 ЛИЦЕ
  1/9-8/9
  7
  219
  55
  8/9-15/9
  7
  199
  55
  15/9-22/9
  7
  159
  55
  22/9-29/9
  7
  109
  55

  *Задолжитено плаќаат најмалку 3 лица во четирикреветниот апартман

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет
 • Клима уред

Не е вклучено:

 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Автобуски превоз (50 евра за возрасни и деца до 11,99 - 40 евра)
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во вилата
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

 • За сигурна резервација се прифаќа исклучиво уплата на 50% аконтација во моментот на потпишување на Договор за патување, и целосна уплата најдоцна 15 дена пред започнување на аранжманот. Кој било друг начин на резервација (усно, телефонски или слично) е неважечки.
 • При правење на резервација на одбраниот објект, ве молиме да приложите копии од пасоши на сите патници кои ќе престојуваат во истиот.
 • Ненавременото напуштање на собите може да биде причина за нарушување на одморот и комодитетот на клиентите кои треба да влезат во студијата/ апартманите во следниот термин.
 • Во собите е дозволено сместување на лица согласно со бројот на легла, т.е. исклучиво на лицата кои се наведени во ваучерот издаден од агенцијата. Во случај на сместување на повеќе лица од дозволеното, агенцијата или локалниот партнер на истата го задржуваат правото да не ги примат лицата кои не се наведени во ваучерот или за истите да побараат соодветен финансиски надомест.
 • Во студио / апартман дозволено е сместување на лица согласно бројот на кревети. Над дозволениот број (во одредени капацитети) може да се смести максимум едно дете до 5,99 години во кревет со возрасен.
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
Студијата и апартманите кои се наоѓаат на вториот и на третиот кат од куќата се целосно реновирани пред летото 2018 и лето 2019 година. Тие се со комплетно опремени кујни, ЛЦД-телевизори, сопствен тоалет, клима и интернет, кои се вклучени во цената. Терасите се свртени кон улицата, странично и директно кон морето. Во собите има пешкири.

Календар и цени

Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
July 2024
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
22
23
24
25
26
27
28
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
29
30
31
1
2
3
4
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
August 2024
29
30
31
1
2
3
4
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
5
6
7
8
9
10
11
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
12
13
14
15
16
17
18
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
19
20
21
22
23
24
25
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
26
27
28
29
30
31
1
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
September 2024
26
27
28
29
30
31
1
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
2
3
4
5
6
7
8
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
9
10
11
12
13
14
15
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
16
17
18
19
20
21
22
55.00

ЛЕТО 2024 ДИОНИСИОС-ВИЛА ДИОНИСИОС

General price: Adult (18+ years) 55.00 / ticket
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
October 2024
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
November 2024
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
December 2024
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
January 2025
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
February 2025
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
1
2
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
March 2025
24
25
26
27
28
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
April 2025
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
May 2025
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
Sun
June 2025
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6

Повеќе информации

Датуми

19.05-22.09