ВИЛА KOURAS – ЛИМЕНАС – ТАСОС

Цена

179.00

Траење

8 days

За патувањето

Еден од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи.

Вила Kouras се наоѓа 350 метри од плажа. Сите студија располагаат со опремена кијна, фрижидер, балкон и клима (со доплата). Во градината околу големиот базен со џакузи има лежалки и чадори и игралиште за помладите гости.
За оние кои сакаат скара е направен посебен простор во дворот, додека во барот покрај базенот можете да уживате во кафе, пијалоци и закуски.

Собите се на приземје, прв и втор кат од единствен комплекс.
Термин Услуга Studio 1/ 2 Studio 1/ 3
31.05 – 07.06.24 7 ноќевања 179 € 189 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 229 € 239 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 319 € 329 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 359 € 379 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 429 € 449 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 469 € 489 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 549 € 569 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 569 € 589 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 569 € 589 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 569 € 589 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 569 € 589 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 569 € 589 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 569 € 579 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 399 € 409 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 339 € 349 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 239 € 249 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 209 € 219 €

 

ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Студијата Kouros се наоѓаат на одлична локација веднаш надвор од центарот на Лименас, на панорамска локација меѓу маслинови дрвја. Во градината околу големиот базен со џакузи има лежалки и чадори и игралиште за помладите гости. За оние кои сакаат скара е направен посебен простор во дворот, додека во барот покрај базенот можете да уживате во кафе, пијалоци и закуски.
Собите се на приземје, прв и втор кат од единствен комплекс.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€
• Штип 70€
• Велес 60 €
• Радовиш 70€
• Неготино 60€
• Струмица 70€
• Граничен премин 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 7% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Повеќе информации

Датуми

31.05-27.09.2024

Локација