ВИЛА АРГИРИ – СКАЛА ПОТАМИА – ТАСОС

Цена

149.00

Траење

8 days

За патувањето

Еден од најубавите грчки острови Тасос, препознатлив по преубавите природни пејсажи, сликовити морски заливи и голем број на песочни плажи.

Вила Аргири се наоѓа 300 метри од плажа. Сите студија располагаат со опремена кијна, фрижидер, балкон и клима (со доплата).

Термин Услуга Studio 1/2 Studio 1/2 +1 Studio 1/3 Studio 1/4 App 1/4
31.05 – 07.06.24 7 ноќевања 149 € 149 € 159 € 179 € 199 €
07.06 – 14.06.24 7 ноќевања 189 € 189 € 199 € 219 € 239 €
14.06 – 21.06.24 7 ноќевања 249 € 249 € 259 € 279 € 299 €
21.06 – 28.06.24 7 ноќевања 289 € 289 € 309 € 339 € 379 €
28.06 – 05.07.24 7 ноќевања 359 € 359 € 379 € 409 € 469 €
05.07 – 12.07.24 7 ноќевања 389 € 389 € 409 € 439 € 499 €
12.07 – 19.07.24 7 ноќевања 469 € 469 € 489 € 519 € 559 €
19.07 – 26.07.24 7 ноќевања 489 € 489 € 509 € 539 € 579 €
26.07 – 02.08.24 7 ноќевања 489 € 489 € 509 € 539 € 579 €
02.08 – 09.08.24 7 ноќевања 489 € 489 € 509 € 539 € 579 €
09.08 – 16.08.24 7 ноќевања 489 € 489 € 509 € 539 € 579 €
16.08 – 23.08.24 7 ноќевања 489 € 489 € 509 € 539 € 579 €
23.08 – 30.08.24 7 ноќевања 489 € 489 € 499 € 519 € 559 €
30.08 – 06.09.24 7 ноќевања 329 € 329 € 339 € 359 € 389 €
06.09 – 13.09.24 7 ноќевања 259 € 259 € 269 € 289 € 309 €
13.09 – 20.09.24 7 ноќевања 189 € 189 € 199 € 219 € 239 €
20.09 – 27.09.24 7 ноќевања 149 € 149 € 159 € 179 € 199 €

 

ЛОКАЦИЈА

Што е вклучено:

Не е вклучено:

 • Наем на 7 ноќевања/8 дена
 •  Wi fi интернет

Не е вклучено:

 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување
 • Клима уред
 • Туристичка такса 1,5 еур. на ден се плаќа во објектот
 • Превоз
 • Здравствено и патничко осигурување

Програма

Тип на студија: Двокреветни, трокреветни и четирикреветни. Вкупно 6 студија. Во собите има соодветен број кревети, опремена кујна, фрижидер, балкон, клима (со доплата). Влегување во собите: 14:00 часот по локално време; Напуштање на собите: 09:00 часот по локално време; Во студио е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), a преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 3 години во кревет со родител. Првиот ден клиентите се сместуваат во исчистена соба, а во текот на престојот самите клиенти се грижат за хигиената во собата. Собите имаат комплетно опремена кујна (приборот е во согласност со бројот на легла во Studioto) Студиата се добиваат исчистени и со променета постелнила а за хигиента на собата во текот на престојот се грижат самите гости Сместувањето во собите е после 14 часот локално време, напуштањето последниот ден е до 10 часот наутро Гостите се должни првиот ден при влегување во собата да пријават било каков недостаток или оштета која ја забележале. Доколку настане некаква штета во текот на престојот, гостите ќе мора да ја платат истата при напуштање на собата.
Доплата за превоз (за возрасни) Македонија- Тасос -Македонија :
• Скопје 60€
• Штип 70€
• Велес 60 €
• Радовиш 70€
• Неготино 60€
• Струмица 70€
• Граничен премин 60€
Деца од 2 до 11,99 години: Попуст 10 € од редовната цена. Деца до 1,99 години бесплатно (не користи седиште)
* Задолжителна доплата за траект 20 евра за возрасен / 15 евра за дете 2-11,99 години
 • Термините во табелата се денови на започнување на аранжманот;
 • Цените се изразени во евра, а уплата се врши исклучиво во денарска противвредност (1еур=62мкд);
 • Во апартманите дозволено е сместување на лица, согласно бројот на кревети. Над дозволениот број, може на дополнително барање, да се смести едно дете до 5.99год., во кревет со двајца возрасни;
 • За уплата на два последователни термини, одобруваме 7% попуст на вториот термин (попустот важи само на редовни цени). Попустите не се комбинираат;
 • Организаторот на патувањето го задржува правото по пат на Ultra first, last minute и Black Friday понуда, да ги објави и продаде слободните капацитети, по цени кои се разликуваат од оние кои се објавени во ценовникот. Лицата кои го уплатиле аранжманот по ценовник, немаат право на надоместна средства за разлика во цена;
 • Сместувањето во собите е по 14.00час-локално време, а напуштањето на истите е во 09.00час.;
 • По завршувањето на летувањето, патниците се должни да го остават
 • апартманот во чиста состојба. Доколку е причинета материјална штета за време на престојот, истата се надоместува на лице место кај сопственикот на вилата;
 • За ова патување важат Општите услови за патување на Т.А Стаф;

Повеќе информации

Датуми

31.05-27.09.2024

Локација