Лeто 2024 Шенѓин- Вила Алберти (на плажа)

Total Seats :  0/0

Date Expired !

Шенѓин (Aлбанија) е новата омилена дестинација за туристите од Македонија кое е на Јадранско море. Станува збор за туристичко место одалечено на 310 километри од Скопје, со широка песочна плажа долга 5 километри и за да ја прошетате цела ви е потребно околу час и половина, шеталиште долго повеќе од 2 километри, богато со игралишта за деца, сувенирници, ресторани. Цените на лежалките не се високи, почнувајќи од 5 евра за двајца(во зависност од месецот). Шенѓин е совршено место за фамилијарен одмор. Т.А агенција СТАФФ нуди сместување на сама плажа а повеќе за сместувањето прочитајте подолу.

Вила Алберти се наоѓа во строг центар на сама плажа во Шенѓин каде е и главното шеталиште. До вилата има пекара, маркети, менувачница, аптеки и кафулиња.
Сите сместувачки капацитети се опремени со: Легла во зависност од студиото/апартманот, тоалет (без кабина), балкон (мал), гардеробобер (мал), фрижидер, мини кујна решо со една рингла за приготвување на лесна храна и TV Располага со студиа за до 4 лица (брачен кревет и кревети на спрат) и апартмани од 5 до 6 лица со истата структура на кревети на прв и втор кат без лифт.
Во периодот од 18:00-00:00 на главното шеталиште е забрането движење и е пешачка зона. Вилата исто така располага со две машини за перење алишта кои се на располагање на гостите.  Објектот е обезбеден со камери.

 

20% ПОПУСТ НА ЦЕНИТЕ ЗА НАЕМ

РЕЗЕРВИЈА СО 50% УПЛАТА А ОСТАТОКОТ НАЈДОЦНА ДО 01.03.2024
ВLACK FRIDAY ЦЕНИТЕ ВАЖАТ ОД 17-25.11 (ОГРАНИЧЕНИ МЕСТА)

 

 

Термин
Студио 1/4

Апартман 1/6

26.05-02.06.2024

99€ 

119€

02.06-09.06.2024

169 134€
199 159€
09.06-16.06.2024
258 206€

288 229€

16.06-23.06.2024

298 239€
328 259€
23.06-30.06.2024
318 255€

348 278€

30.06-07.07.2024

368 295€

398 318€

07.07-14.07.2024

418 335€

448 358€

14.07-21.07.2024

418 335€

458 367€

21.07-28.07.2024

418 335€

458 367€

28.07-04.08.2024

438 349€

478 379€

04.08-11.08.2024

438 349€

478 379€

11.08-18.08.2024

438 349€

478 379€

18.08-25.08.2024

408 325€

448 358€

25.08-01.09.2024

368 295€

398 318€

01.09-08.09.2024

258 205€

288 229€

08.09-15.09.2024

228 179€

238 206€

15.09-22.09.2024

198 158€

228 182€

22.09-29.09.2024

109€

129€