Хотел Перелик 5 * – Пампорово

8

Хотел Перелик 5 * – Пампорово

Duration :   1-10 Night
Price From :    57.00


Резервирај онлајн

Пампорово– Се наоѓа во провинцијата Смолјан на падините на јужните Родопи, на надморска височина од 1.620м, непосредно под највисокиот врв Снежанка (1.928м). Благите зими со силно медитеранско влијание и просечната јануарска температура од 3 °C го прават Пампорово еден од најсончевите ски-центри во Европа, но истовремено големата надморска височина обезбедува дебела снежна покривка во текот на зимските месеци. Ски-зоната во Пампорово нуди скијачки падини погодни за сите возрасти и способности, но е претежно позната како одличен избор за почетници и средно ниво на скијачи. Зимскиот центар може да се пофали со нов систем за правење снег, составен од 80 снежни топови кои покриваат 90% од скијачките терени.

РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :  10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023

Цените се по лице за 1 ноќевање
01.12-15.12.2023
16.12-27.12.2023
на база ноќевање со појадок
09.03-31.03.2024
04.01-19.01.2024
28.12-03.01.2024
20.01-23.02.2024
Вид на сместување
24.02-08.03.2024
Јуниор сјуит
2+2
57€
66 €
107€
72 €
Двоспален апартман / мезонет
4+2
55 €
63 €
103 €
69 €

Во цената е вклучено : појадок , користење на внатрешен базен,џакузи, фитнес,ладна соба,  сауна,парна бања, транспорт до ски писти, ски гардеробер, интернет

 

 

Дополнителни услови :              

 

 • Доплата за вечера возрасни 20€ по лице на ден, деца 7-11.99- 10€
 • Деца до 6.99 год. – бесплатно

 

 • Деца од7-11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
 • Деца од 7-11.99 на редовно легло со еден возрасен 25% попуст

 

 • Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

 

 

 • Доплата за еднокреветна соба – 30€ на ден, за Нова Година се наплаќа како за двокреветна соба

 

 • Доплата за новогодишна вечера (задолжително) : возрасни – 85€, дете (5-11.99 год.) – 50€

 

 • Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

Why Book With Us?

 • KОПАОНИК-СРБИЈА
 • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
 • ЦЕНИ ОД €34.00