Хотел Снежанка 3 * -Пампорово

3

Хотел Снежанка 3 * -Пампорово

Duration :   1-10 Night
Цени од    48.00


Резервирај онлајн

Пампорово– Се наоѓа во провинцијата Смолјан на падините на јужните Родопи, на надморска височина од 1.620м, непосредно под највисокиот врв Снежанка (1.928м). Благите зими со силно медитеранско влијание и просечната јануарска температура од 3 °C го прават Пампорово еден од најсончевите ски-центри во Европа, но истовремено големата надморска височина обезбедува дебела снежна покривка во текот на зимските месеци. Ски-зоната во Пампорово нуди скијачки падини погодни за сите возрасти и способности, но е претежно позната како одличен избор за почетници и средно ниво на скијачи. Зимскиот центар може да се пофали со нов систем за правење снег, составен од 80 снежни топови кои покриваат 90% од скијачките терени.

Хотел СНЕЖАНКА 3* – Пампорово-ЗИМА 2024
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА :

                                         10% попуст за резервации и уплати до 31.10.2023 

БОНУСИ : 7=6 за пристигнувања во период од 19.02-31-03.2023 |  10% Попуст за престој од 6 + ноќевања за период 07.01-18.01.2024
(не се комбинира со попуст за рана резервација)
Вид нa сместување Услуга  01.12-22.12 23.12-28.12   07.01-19.01 29.12-01.01
 17.03-31.03 02.01-06.01

20.01-03.03

 04.03-16.03
Двокреветна соба (2+1) ПП Цена по лице 48€ 52€   49€ 114€
Едноспален апартман (2+2) ПП Цена за 2  лица 132€ 156€ 144€ 324€
Во цената е вклучено : појадок и вечера , користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, паркинг, WI-FI
Доплата за транспорт до ски писти : 3 € по лице на ден во 2 правци
Доплата за туристичка такса: 1 € по лице на ден (деца до 1.99 год. не плаќаат туристичка такса)

 

Дете до 05.99 години на дополнително легло  –БЕСПЛАТНО

-Дете од 6 до 11.99 на дополнително легло во двокреветна соба 65% попуст од цената

-Дете од  2 до 11.99 на редовно легло во двокреветна соба 35% попуст од цената

Дете од 12-15.99 години на дополнително легло 50 % попуст од цената

-Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба 25% попуст од цената

 

-Две деца до 11.99год  на дополнително лего во апартман – бесплатно

-Доплата за трето дете од  4-11.99год во апартман 9€ на ден

-Доплата за 3-ти, 4-ти возрасен во апартман 15€ на ден

-Доплата за новогодишна вечера  70€ за возрасен, 40€ за деца од 04- 11.99год

Информации

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00