Хотел Орловец 5 *- Пампорово

8

Хотел Орловец 5 *- Пампорово

Duration :   1-10 Night
Price From :    57.00


Резервирај онлајн

Пампорово– Се наоѓа во провинцијата Смолјан на падините на јужните Родопи, на надморска височина од 1.620м, непосредно под највисокиот врв Снежанка (1.928м). Благите зими со силно медитеранско влијание и просечната јануарска температура од 3 °C го прават Пампорово еден од најсончевите ски-центри во Европа, но истовремено големата надморска височина обезбедува дебела снежна покривка во текот на зимските месеци. Ски-зоната во Пампорово нуди скијачки падини погодни за сите возрасти и способности, но е претежно позната како одличен избор за почетници и средно ниво на скијачи. Зимскиот центар може да се пофали со нов систем за правење снег, составен од 80 снежни топови кои покриваат 90% од скијачките терени.

ORLOVETS 5* – Пампорово-Зима 2023
РАНА РЕЗЕРВАЦИЈА : 15% попуст за резервација и уплата до 30.09.2023

10% попуст за резервација и уплата до 30.11.2023

Цените се по лице на ден на база ноќевање со појадок 01.12-15.12.2023 16.12-27.12.2023 28.12-03.01.2024 20.01-23.02.2024
Вид на сместување 09.03-31.03.2024 04.01-19.01.2024
24.02-08.03.2024
Двокреветна соба – 2+1                    57€                   66€ 104€ 72€
НП – ноќевање со појадок | ПП – појадок и вечера
Во цената е вклучено : користење на внатрешен базен, сауна, фитнес, парна бања, интернет, паркинг, транспорт до ски лифт (по распоред), ски гардеробер,
Дополнителни услови :

Доплата за вечера  возрасни 32 евра по лице на ден, деца од  07-11.99- 20евра

▪ Дете до 5.99 год. – бесплатно
▪ Дете од 6 – 11.99 год. на дополнително легло – 50% попуст
▪ Возрасен на дополнително легло – 25% попуст
Доплата за новогодишна вечера   105 € возрасни – 55€ за деца од 06-11.99 години.
▪ Доплата за сместување во апартман 2+2 – 40€ на ден
▪ Доплата за туристичка такса за возрасни и деца над 2 год. : 1€ по лице на ден

 

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00