Gorski Hotel & Spa 4*-КOПАОНИК

6

Gorski Hotel & Spa 4*-КOПАОНИК

Duration :   1-10 Night
Price From :    60.00


Резервирај онлајн

КОПАОНИК е најголемиот и најразвиениот ски центар во Србија, богат со одлично подготвени скиjaчки стази кои им овозможуваат на гостите вистинско уживање во зимските спортови. Стазите за алспко и нордиско скијање се со должина од окулу 62км, а освен дневното има можност и за ноќно скијање. Копаоник е познат по тоа што има многу добра инфраструктура и поврзаност меѓу стазите. Модерните жичарници и ски лифтови имаат капацитет да опслужат окулу 35.000 скијачи на саат.
За скијачите почетници, како и за најмладите – децата, постои посебно обезбеден простор со подвижна трака и други механизми за поедноставно и брзо совладување на скијачките вештини.

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на сместување

Капацитет на соба

01.12

10.12

11.12

15.12

16.12

22.12

23.12

29.12

30.12

03.01

04.01

12.01

13.01

14.01

15.01

16.01

17.01

21.01

22.01

28.01

29.01

09.02

10.02

18.02

19.02

25.02

26.02

04.03

05.03

07.03

Мин.престој

3

3

3

3

5

7

1

1

4

7

7

7

7

7

2

Superior Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

Family Superior Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

Deluxe Room

2-3

(2+0 / 2+1 / 3+0)

Family Deluxe Room

2-4

(2+2 / 2+1 / 3+0 / 3+1)

Single Room

1

(1+1 / 1+2)

Gorski Suites

1-Bedroom Suites

1-4

2-Bedroom Suites

1-5

*За секое дополнително лице во Suites 12€ по лице на ден за возрасни, деца 2-11,99 години 6€ по лице на ден

Во цената е вкчучено:
– Појадок и Вечера
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар ( затворен базен, џакузи, релакс зона, тапидариум, сауна свет – борова сауна, сауна со сено, финска сауна, парна бања, Шок туш, солено ледена соба, ледена фонтана.
– Базен на отворено со топла вода
– Неограничено користење на Фитнес Центар
– Wi-Fi
– Ски Гардеробер

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1,02€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,70€ по лице на ден; Деца до 7 години – ГРАТИС
– Плаќањето се врши во агенција при резервација

Услови за деца:
– Деца до 1,99 години ГРАТИС
– Дете 2-11,99 години доплаќа 37€ по лице на ден
– Superior Single Room: прво дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден, второ дете 2-11,99 години доплата 37€ на ден.
– Деца во Family Room прво дете плаќа 37€ по лице на ден, второ дете доплата 7€ по лице на ден
– 3-то возрасно лице на дополнително легло 45€ по лице на ден.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно минимум 50% од вкупната сума на аранжманот, остатокот од сумата се доплаќа 14 дена пред патување.
– Цените се дадени во ЕУР, плаќањето се врши исклучиво во денарска противредност по курс 1€ = 62 Денари.

Откажување на резервација:
– За резервации направено во Early Booking задолжително треба уплата од 50% од вкупната сума на аранжманот, во случај да се откаже резервацијата хотелот го заджува право да го задржи уплатениот аванс доколку се откаже резевацијата од денот на правење до 15 дена пред почеток на аранжманот.
– 30% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже од денот на правење-15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 80% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатени ако резервацијата се откаже 14-8 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на аранжманот ќе бидат наплатено ако резервацијата се откаже 7-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00