Srebrna Planina Resort & Spa 4*-КOПАОНИК

5

Srebrna Planina Resort & Spa 4*-КOПАОНИК

Duration :   1-10 Night
Price From :    55.00


Резервирај онлајн

КОПАОНИК е најголемиот и најразвиениот ски центар во Србија, богат со одлично подготвени скиjaчки стази кои им овозможуваат на гостите вистинско уживање во зимските спортови. Стазите за алспко и нордиско скијање се со должина од окулу 62км, а освен дневното има можност и за ноќно скијање. Копаоник е познат по тоа што има многу добра инфраструктура и поврзаност меѓу стазите. Модерните жичарници и ски лифтови имаат капацитет да опслужат окулу 35.000 скијачи на саат.
За скијачите почетници, како и за најмладите – децата, постои посебно обезбеден простор со подвижна трака и други механизми за поедноставно и брзо совладување на скијачките вештини.

Цените се дадени по лице на ден на база Полупансион

Тип на соба

Бр на лица

15.12

29.12

30.12

02.01

03.01

21.01

22.01

14.02

15.02

18.02

19.02

31.03

Double Room

2

55

130

74

67

109

55

Standart Suite (B)

3

55

143

80

74

115

55

Standart Suite (A)

3

60

143

80

74

115

60

Superior Suite with Balcony (A & B)

3

67

170

85

79

130

67

Standart Aparment

4

79

187

103

98

140

79

Superior Aparment with Balcony

4

85

198

109

103

160

85

Во цената е вклучено:
– Сместување на база Појадок и Вечера
– Туристичка Такса
– Неограничено користење на Wellness and Spa центар (внатрешен базен, џакузи, сауна, турска бања)
– Надворешен паркинг

-Ски Гардеробер
– Трансфер до ски центар (распоред истакнат на рецепција)
– Wi-Fi низ цел хотел;
– Baby Cot;
– 10% попуст на ски школа;
– Детско Катче

Во цената не е вклучено (плаќање во агенција):
– Хотелско осигурување 0,20€ по лице на ден

Услови за деца:
– Деца до 6,99 години во присуство на две полноплатежни лица ГРАТИС;
– Деца 7-11,99 години 17,50€ по лице на ден во присуство на две полноплатежни лица;

Политика за откажување:
– 30% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација до 15 дена пред почетокот на аранжманот.
– 100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервација 14-0 дена пред почетокот на аранжманот.
– Доколку се напушти хотелот предвреме Хотелот не дозволува поврат на неискористени средства.
– Промени на анаржманот не се дозволени за време на престојот во Хотелот.

Услови за резервација:
– За резервација е потребно 50% од вкупната цена на аражманот се уплаќа веднаш, остатокот од сумата на 22 дена пред почетокот на аранжманот
– Цените се дадени во EUR, плаќањето се врши во денарска противредност по курс 1€=62 Денари.

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00