Club A 3*-КOПАОНИК

7

Club A 3*-КOПАОНИК

Duration :   1-10 Night
Price From :    60.00


Резервирај онлајн

КОПАОНИК е најголемиот и најразвиениот ски центар во Србија, богат со одлично подготвени скиjaчки стази кои им овозможуваат на гостите вистинско уживање во зимските спортови. Стазите за алспко и нордиско скијање се со должина од окулу 62км, а освен дневното има можност и за ноќно скијање. Копаоник е познат по тоа што има многу добра инфраструктура и поврзаност меѓу стазите. Модерните жичарници и ски лифтови имаат капацитет да опслужат окулу 35.000 скијачи на саат.
За скијачите почетници, како и за најмладите – децата, постои посебно обезбеден простор со подвижна трака и други механизми за поедноставно и брзо совладување на скијачките вештини.

Цените се дадени по лице на ден на база Појадок и Вечера

Период

Смена

Мин.ноќи

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна соба

07.12-10.12

Чет/Нед

3

72

101

10.12-12.12

Нед/Пон

2

60

84

12.12-17.12

Вто/Нед

5

90

126

17.12-21.12

Нед/Чет

3

60

73

21.12-24.12

Чет/Нед

3

72

101

24.12-31.12

Нед/Нед

3/4/5

85

119

28.12-02.01

Чет/Вто

5

105

147

30.12-02.01

Саб/Вто

3

120

168

31.12-02.01

Нед/Вто

2

135

189

31.12-21.01

Нед/Нед

7

90

126

21.01-11.02

Нед/Нед

7

80

112

11.02-18.02

Нед/Нед

7

90

126

18.02-03.03

Нед/Нед

7

80

112

03.03-10.03

Нед/Нед

7

90

126

10.03-31.03

Нед/Нед

3

60

84

Ценовник за Краток Престој
Резервација на барање – исклучиво на 7 дена пред термин.

Период

Двокреветна Соба

Трокреветна Соба

Еднокреветна Соба

04.01-07.01

112

157

11.01-14.01

112

157

18.01-21.01

112

157

25.01-28.01

100

140

01.02-04.02

100

140

08.02-11.02

100

140

15.02-18.02

112

157

22.02-25.02

100

140

29.02-03.03

100

140

07.03-10.03

112

157

Во цената е вклучено:
– Појадок и вечера ( шведска маса)
– Wi-Fi низ цел хотел
– Користење на Спа Центар (внатрешен базен, сауна, џакузи)

Во цената не е вклучено:
– Туристичка такса 1€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-15 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 6,99 години ГРАТИС ( се наплаќа во агенција)
– Надворешен паркинг 9€ по кола на ден (се наплаќа на лице место – резервација не е дозволена)

Услови за деца:
– Деца до 3,99 години ГРАТИС во присуство на 2 возрасни лица;
– Деца 4-7 години доколку користи заедничко легло со родители 50% попуст;
– Деца 4-11,99 години доколку користат сопствено легло 30% попуст;

Политика за откажување:
– Отказ или промена на термин се смета за валидна исклучиво кога се доставува во писмена форма;
– За откажување на резервацијаво период од мометот на правење на резервација до 14 дена пред Chek In, хотелот заджува право за наплата на пенали од 30% од вкупната сума.
-100% од вкупната вредност на резервацијата ќе биде наплатена доколку се откаже резервацијата 14-0 дена пред почетокот на аранжманот;
– Во случај гостинот да си замине порано од предвиден термин или не пристигне во хотелот на резервиран термин ке бидат наплатен целиот износ;

Резервација на аражман:
– 50% од вкупната сума се наплаќа при резервација, остаток најдоцна до 21 ден пред тргнување;
– Цените во табелата се истакнати во EUR, наплата се врши во денарска противредност по курс 1€=62 денари;

Новогодишна вечера (не е задолжителна):
– Цена дополнително ке биде истакната;
– Пијалоци не се вклучени во цената;
– Деца 0-6,99 години ГРАТИС;
– Деца 7-13,99 години 50% од цената на возрасно лице;

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00