Srebrnac 2*-КOПАОНИК

5

Srebrnac 2*-КOПАОНИК

Duration :   1-10 Night
Price From :    41.00


Резервирај онлајн

КОПАОНИК е најголемиот и најразвиениот ски центар во Србија, богат со одлично подготвени скиjaчки стази кои им овозможуваат на гостите вистинско уживање во зимските спортови. Стазите за алспко и нордиско скијање се со должина од окулу 62км, а освен дневното има можност и за ноќно скијање. Копаоник е познат по тоа што има многу добра инфраструктура и поврзаност меѓу стазите. Модерните жичарници и ски лифтови имаат капацитет да опслужат окулу 35.000 скијачи на саат.
За скијачите почетници, како и за најмладите – децата, постои посебно обезбеден простор со подвижна трака и други механизми за поедноставно и брзо совладување на скијачките вештини.

HOTEL SREBRNAC ** Копаоник

Цена по лице на ден на база Полупансион

Тип на соба

Цена

Лица

Услуга

Ски Опенинг

Пакет

01.12

29.12

29.12

03.01

03.01

21.01

21.01

09.02

09.02

18.02

18.02

02.04

Мин.ноќи

3

7

7

7

7

7

7

1/2 Соба

По лице

на ден

2

НВ

111€
3 ноќи по лице на база НВ

43

59

53

48

53

48

1/3 Соба

3

НВ

41

56

51

46

52

46

1/3 + 1 Соба

3-4

НВ

39

53

49

43

49

43

Цена по апартман на ден на база Полупансион

1/4 Апартман

По апартман на ден

4

НВ

154

171

240

214

205

214

205

1/5 Aпартман

5

НВ

171

197

265

240

231

240

231

Напомена:
– Цените во соба се дадени по лице на ден на база Полупансион;
– Цените во апартманите се по апартман на ден на база Полупансион;
– За престој помал од минимум прстој на ноќи се доплаќа +20% од цените во табелите;

Попусти за деца
– Деца до 3,99 години ГРАТИС
– Деца 4-12 години во присуство на две возрасни лица 30% попуст:

Доплати:
– Туристичка такса 1,20€ по лице на ден за возрасни; Деца 7-14,99 години 0,60€ по лице на ден; Деца до 7 години ГРАРИС;
– Хотелско осогурување 0,20€ по лице на ден без разлика на возраст (плаќање на рецепција)
– Еднокреветан соба 40% од цената на двокреветна соба;

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00