Viceroy 5*-КOПАОНИК

6

Viceroy 5*-КOПАОНИК

Duration :   1-10 Night
Price From :    60.00


Резервирај онлајн

КОПАОНИК е најголемиот и најразвиениот ски центар во Србија, богат со одлично подготвени скиjaчки стази кои им овозможуваат на гостите вистинско уживање во зимските спортови. Стазите за алспко и нордиско скијање се со должина од окулу 62км, а освен дневното има можност и за ноќно скијање. Копаоник е познат по тоа што има многу добра инфраструктура и поврзаност меѓу стазите. Модерните жичарници и ски лифтови имаат капацитет да опслужат окулу 35.000 скијачи на саат.
За скијачите почетници, како и за најмладите – децата, постои посебно обезбеден простор со подвижна трака и други механизми за поедноставно и брзо совладување на скијачките вештини.

VICEROY 5* KOPAONIK                                         www.viceroyhotelsandresorts.com

ЦЕНИ ЗА СОБА НА ДЕН ВО ЕВРА –НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување

Лица бр.

01.12-28.12.2023

28.12-08.01.2024

08.1-25.02.2024

25.02-31.03.2024

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

Без Балкон

Со Балкон

NEST ROOM

2

За проверка на цена исклучиво во агенција!

Поради секојдневни измени неопходно е да се провери цената пред да се направи резервација!

KING ROOM

2

DOUBLE QUEEN

2/4

KOPAONIK SUITE

2/4

KARAMAN SUITE

2/4

Минимум престој

3

5

3

3

Во цената е вклучено:

–       Сместување на база ноќевање со појадок ( ВВ)

–       Користење фитнес центар

–       Користење базени на отворено со топла вода

–       Користење детско катче

–       WI-FI низ цел хотел

–       Спа центар ( парна бања, сауна и затворен базен) ЗАДОЛЖИТЕЛНО ЗАКАЖУВАЊЕ НА ТЕРМИН.

Доплати:

–       Туристичка такса 1€ за лице на ден, деца од 7 до 15 год. 0.50€ , деца до 7 гратис ( СЕ ПЛАЌА ВО АГЕНЦИЈА )

–       Доплата за вечера 30€ по лице на ден

–       Доплата за 3-то лице во соба 50€ дневно

–       Доплата за домашно милениче 20€ на ден до 15kg. (задолжителна претходна најава)

Услови за деца :

–       Деца од 0 до 6.99 години на заедничко легло со родители ГРАТИС

–       Деца од 7-14.99 години на заедничко легло со родители 50% попуст

–       Деца 2-14 години можат да го користат искличиво само базенот во присуство на родител во период 10:00-15:00h

Дополнителни услуги:

–       Хотелска гаража 20€ по возило на ден

Забелешка:

–       Хотелот располага со соби за лица со инвалидитет

Политика за откажување:

–       До 31 дена пред Chek In откажување без пенали

–       Од 30-0 дена пред Chek In 100% пенали

–       Доколку гостинот го напушти хотелот пред закажаниот термин на заминување, хотелот ги задржува средствата за неискористениот дел.

Why Book With Us?

  • KОПАОНИК-СРБИЈА
  • Srebrna Lisica 3*- Копаоник
  • ЦЕНИ ОД €34.00